На Київщині виявили королівство унікальних червонокнижних орхідей

Автор: Галина Ворона
20:12 12.06.2023

Екологи КЕКЦ знайшли справжнє Королівство чарівних диких орхідей біля села Страхолісся Іванківської ОТГ на Київщині. Такого, кажуть дослідники, мабуть вже не залишилось в Європі.

На Київщині виявили королівство унікальних червонокнижних орхідей
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляється на Facebook-сторінці Київського еколого-культурного центру.

Під час експедиції на невеликій ділянці болотистого берега вздовж впадання річки Тетерів у Дніпро біля села Страхолісся Іванківської ОТГ Вишгородського району Київщини виявила незвичайну кількість двох рідкісних видів диких орхідей, занесених до Червоної книги України – любки дволистої та пальчатокорінника м’ясочервоного.

Такої великої кількості чарівних диких орхідей ми ще в житті не бачили“, – зізнаються екологи.

Загальна кількість орхідей біля села Страхолісся налічується близько двох сотень. Таке унікальне місце зростання цих рідкісних диких орхідей – єдине в Київській області.

У КЕКЦ зазначають, що ця унікальна ділянка може стати цінною для об’єктів зеленого туризму та одним із джерел доходу для Іванківської ОТГ, адже такі місця цвітіння диких рослин, які користуються популярністю у туристів, в Україні вже є. Це і легендарна Долина нарцисів на Закарпатті, і Долина диких тюльпанів під Львовом, і Ліс із підсніжниками у Холодному яру на Черкащині.

Найближчим часом КЕКЦ має намір звернутись до Іванківської селищної ради з проханням погодити створення тут заказника для охорони Королівства орхідей.

Ви бачили орхидею любку? Подивіться, яка краса – на стрункому стеблі височить довга вишукана кисть білосніжних квіток, що дивно нагадує білих метеликів. Її витончені квітки немов зроблені з порцеляни — настільки щільні та соковиті пелюстки. Три з них складені шоломом, а два відігнуті убік. Запилюють квіти великі нічні метелики, яких приваблює аромат, що посилюється увечері, коли ці квіти водять хороводи серед берез. Англійці назвали любку, за витончені квіти – “орхідея-метелик”. Але справжню славу квітки принесло не його суцвіття, а дивовижний запах рідкісної сили. Любки дволисті – це нічні фіалки, або, як їх назвав Пастернак, – царські свічки. Вони дійсно рідкісні “і навіть запах п’ють поодинці”, – так описують унікальну квітку екологи.

Читайте також: Зелене місто: у Києві з’явилося майже три тисячі нових дерев та більше двох мільйонів квітів  

Нагадаємо, на Київщині отримали заповідний статус 8 нових природних об’єктів.

Великий Київ у Google News

підписатися