На Київщині викрили групу контрабандистів з прикрасами, монетами, зброєю часів Київської Русі і раніше

Автор: Галина Ворона
12:55 30.06.2021

У Київській області викрили організовану групу контрабандистів. Зловмисники намагалися переправити до країн ЄС майже 30 посилок з унікальними виробами, що датуються І тисячоліттям до н.е. та періодом Київської Русі.

На Київщині викрили групу контрабандистів з прикрасами, монетами, зброєю часів Київської Русі і раніше
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляє СБУ.

За даними слідства, декілька мешканців регіону, що входили до злочинної групи, викуповували у місцевих колекціонерів культурні цінності для нелегального збуту за кордон. Своїх іноземних клієнтів вони підшукували через інтернет, у тому числі на спеціалізованих сайтах.

Переправити контрабандну ділки планували через сервіси міжнародного поштового зв’язку.

Під час слідчих дій за місцями проживання зловмисників правоохоронці виявили партію підготовлених до нелегального вивезення за кордон предметів старовини, зокрема:

  • вироби і прикраси І тисячоліття до н.е. та періоду Київської Русі;
  • холодну зброю, срібні монети та предмети побуту першого тисячоліття н. е.

Експертиза підтвердила належність вилучених предметів до культурних цінностей.

Наразі одному з організаторів групи повідомили про підозру за ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 201 (контрабанда) Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до протиправної діяльності.

Нагадаємо, це не перший випадок контрабанди культурних цінностей. Раніше на кордоні перехопили ювелірні прикраси Скіфської доби

Великий Київ у Google News

підписатися