Про це розповіла заступниця голови Київоблради Тетяна Семенова.
За її словами, ця сторінка нашої історії не менш героїчна і важлива, ніж битва під Крутами у січні 1918 року.
На її думку, на таку ж пам’ять та шану заслуговують і Герої славетної битви на річці Трубіж. Ціною власного життя вони зірвали плани ворога взяти Київ за лічені дні, тим самим, змінивши хід історії.
Запеклий бій тривав 4 та 5 лютого 1919 року. Більшість оборонців загинули або були тяжко поранені. Та ніхто самовільно не покинув поле бою. То була одна з найбільших поразок більшовиків, яку вони намагалися приховати – знищували архіви, залякували вдів загиблих, розправлялися зі свідками.
Та людську пам’ять не ампутуєш!
Минулими вихідними, дякуючи небайдужим людям, кому болить Україна та не дає спокою історичне забуття, на місці битви стоїть тетрапод, доставлений раніше в Баришівку з-під Маріуполя – символічна данина нинішніх захисників України минулим. Поруч підняли український прапор на 9-метровому флагштоці.
Автор меморіалу Героям Трубежа – народний художник України Анатолій Гайдамака, який також створив Меморіальний комплекс “Пам’яті героїв Крут”. На жаль, він не дожив до цієї дати.
Попереду ще добрий шмат роботи, аби Меморіальний комплекс виглядав так, як його задумав автор – Анатолій Васильович Гайдамака. Аби славетний подвиг оборонців України на річці Трубіж був великими літерами вписаний в історію нашої країни”, – додала Тетяна Семенова.
Читайте також: Сквери у Києві назвуть на честь Голди Меїр, Ігоря Козловського та Героїв ОУН
Нагадаємо, український художник-монументаліст Анатолій Гайдамака помер у жовтні 2023 року.