На Київщині у диких кабанів виявили африканську чуму

15:55 04.02

Причиною загибелі двох диких кабанів, трупи яких було знайдено 1 лютого в угіддях Обухівського районного мисливського господарства, стала африканська чума свиней.

На Київщині у диких кабанів виявили африканську чуму

Про це повідомляється на сайті Головного управління Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у Київській області.

“Територію Обухівського районного мисливського господарства оголошено епізоотичним вогнищем та запроваджено карантин. Також затверджено план заходів щодо недопущення поширення АЧС”, – ідеться в повідомленні відомства.

До зони захисту віднесено територію Обухівського районного мисливського господарства, а також с. Перше Травня, с. Шевченкове, с. Застугна, с. Копачів, Козинська селищна територіальна громада з прилеглими до них територіями.

До зони нагляду ввійшли мисливські господарства ТОВ “Трипільський мисливець”, МРК “Васильківщина” та МГ “Київське”, свиногосподарства ТОВ “Краснослобідський відгодівельний комплекс”, ТОВ “Весела свинка”, ТОВ “Світанок Плюс”.

Крім того, зону нагляду встановлено в містах Обухів і Українка, а також у смт Козині.

“Наразі фахівці ветеринарної медицини Держпродспоживслужби вживають усіх заходів, передбачених інструкцією з профілактики та боротьби з АЧС”, – закликало відомство в повідомленні.

Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) – контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней, уперше зафіксоване в 1903 році в Південній Африці. АЧС не піддається лікуванню і вакцинопрофілактиці, зупинити поширення вірусу можна тільки карантинними заходами. АЧС безпечний для людини, але спричиняє економічну шкоду, оскільки всі тварини в осередку зараження мають бути знищені.

Великий Київ у Google News

підписатися