Про це під час брифінгу повідомила Любов Крикливець, директор департаменту охорони здоров’я Київської обласної державної адміністрації.
Основна мета реформи – замінити застарілу систему МСЕК сучасною моделлю, де рішення про встановлення інвалідності та реабілітацію прийматимуть експертні команди з оцінювання функціонування. Це нововведення має забезпечити доступ до пільг, пенсій та компенсацій, а також враховуватиметься при виконанні законів «Про військовий обов’язок» і «Про мобілізацію».
Основні переваги реформи:
- Фокус на людині, а не на бюрократії;
- Мінімізація корупції;
- Індивідуальний підхід до кожного пацієнта;
- Полегшення доступу до рішень;
- Комплексне вирішення потреб людей із інвалідністю.
«Реформа МСЕК – це не просто заміна системи, а глобальна трансформація державної підтримки для людей із інвалідністю чи іншими потребами. Мета – забезпечити максимально активне й повноцінне життя кожної людини у суспільстві», — наголосила Любов Крикливець.
Читайте також: Інститут серця отримав відділення інтенсивної терапії “на колесах”
Станом на сьогодні система отримала понад 300 тисяч справ, серед яких 2,5 тисячі потребують розгляду вже у першому кварталі 2025 року.
Реформа, розроблена протягом двох років, офіційно стартувала 1 січня 2025 року. Протягом року до її реалізації приєднаються Міністерство соціальної політики, Міністерство освіти та науки, а також Міністерство економіки, які забезпечуватимуть підтримку людей у своїх сферах.