На Київщині судитимуть головного державного інспектора митного поста за службову недбалість

Автор: Марина Максенко
15:54 09.01.2023

Працівники Київської обласної прокуратури направили до суду обвинувальний акт, згідно з яким головний державний інспектор відділу митного оформлення митного поста “Бориспіль” обвинувачується у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам. Його недбалість призвела до збитків на суму майже 630 тисяч гривень.

На Київщині судитимуть головного державного інспектора митного поста за службову недбалість

Про це повідомили у пресслужбі Київської обласної прокуратури.

“Київською обласною прокуратурою до суду скеровано обвинувальний акт стосовно головного державного інспектора відділу митного оформлення митного поста “Бориспіль” Київської митниці Держмитслужби за фактом зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам (ч. 2 ст. 364 КК України)”, – йдеться в повідомленні пресслужби Київської обласної прокуратури.

Як зазначено, розслідуванням встановлено, що обвинувачений діяв в інтересах одного із підприємців.

“Здійснюючи контроль класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, поданих для митного оформлення, він підтвердив правомірність визначеного коду, відповідно до якого замовлений підприємцем товар не підлягав оподаткуванню. Однак, згідно норм податкового законодавства вантаж необхідно класифікувати за кодом, який передбачає нарахування та сплату ввізного мита та податку на додану вартість”, – розповіли у пресслужбі Київської обласної прокуратури.

У пресслужбі також додали, що таким чином він незаконно звільнив від митного контролю та випустив на митну територію України без сплати митних платежів товар, увезений суб’єктом господарювання.

Як наголосили у Київській обласній прокуратурі, внаслідок його дій державний бюджет недоотримав понад 630 тисяч гривень.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин