На Київщині спалах пташиного грипу: введено карантин

Автор: Марія Супрун
19:47 18.02

У селищі Клавдієво-Тарасове Київської області зафіксували спалах пташиного грипу. Вірус виявили у птиці, яку утримували у приватному домогосподарстві. Це вже четвертий випадок пташиного грипу у Бучанському районі.

На Київщині спалах пташиного грипу: введено карантин

Про це повідомляє Держпродспоживслужба в Київській області та інформують в Немішаївській громаді. 

Про мор птиці у себе на подвір’ї повідомила мешканка селища Клавдієво-Тарасове надвечір 15 лютого. Наступного дня вранці на місце події виїхала група швидкого реагування, яка в подвір’ї нараховувала 48 курей та 20 качок. Зі слів господарки, домоволодіння у період з 12 лютого по 16 лютого в неї загинуло 20 курей. Експертиза підтвердила у мертвих птахів РНК вірусу пташиного грипу.

Так, з 17 лютого карантин запроваджено в селищі Клавдієво-Тарасове.

Зону радіусом 3 км, до якої ввійшла територія населеного пункту Клавдієво-Тарасове, було визначено як «зона захисту». Натомість до зони нагляду увійшла територія радіусом 10 кілометрів, а це такі населені пункти Бучанського району як: Бородянка, Бабинці, Пилиповичі, Буда-Бабинецька, Нова Гребля, Дружня, Вабля, Пороскотень, Микуличі, Немішаєве, Діброва, Козинці, а також птахогосподарство ТОВ «ВТК» «Ранко».

Крім того, пташиний грип зафіксували в одному з приватних домогосподарств котеджного містечка “Канадське селище”, селища Гостомель. 

Нагадаємо, хвиля “пташиного грипу”, яка котиться Європою, дійшла і до України, зокрема до Київської області. Перед новим роком на Київщині вже було зафіксовано два випадки мору птиці. 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...