Цю водойму громада використовує як технічну для потреб пожежників.
Як повідомляє Міністерство економіки України, дослідження було проведено біля м.Ірпінь
У відомстві зауважили, що використання сенсорів у водоймах з низькою видимістю та нашаруванням мулу допоможе саперам швидше та якісніше обстежувати подібні обʼєкти.
Під час демонстраційної місії дрон MinesEye виконав дві польотні сесії протягом 15 хвилин, у тому числі на екстремально низькій висоті сенсора – 20 см над поверхнею води. Загальна обстежена площа склала 2 200 кв. м.
Підкреслюється, що йдеться виключно про плесо води, чисте від прибережної рослинності. У підсумку команда зафіксувала на дні озера феромагнітні аномалії і відібрала 18 пріоритетних точок для підводної верифікації.
Наступним кроком сапери-водолази, зокрема, з використанням підводного дрона, обстежать дно водойми. Особливу увагу приділять обʼєктам, які зафіксувала система MinesEye.
В міністерстві нагадали, що з початку року Україна повернула до продуктивного використання майже 2 тис. кв. км деокупованих територій. Загалом площа очищених земель наразі складає 36 942 км2. Водночас потенційно забрудненими залишаються більше 137 тис. кв. км української землі, включно з окупованими територіями та акваторією.