Про це сьогодні розповів головний санітарний лікар Ігор Кузін під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.
“Відразу після деокупації на цих територіях починають працювати спеціалісти обласних або міських центрів контролю та профілактики хвороб. Команда з фахівців заходить у свій сектор, який попередньо розділяють, і перевіряють зразки питної води, ґрунту, повітря. Щоб переконатися, що ця територія безпечна для повернення мешканців. Якщо за результатами досліджень виникає підозра, що ситуація небезпечна, то всі результати досліджень публікуються у відкритому доступі. Окремо ми маємо результати про аварії на хімічних заводах, АЗС та інших потенційно небезпечних об’єктах. Головна мета всіх перевірок – не допустити спалаху інфекційних хвороб“, – пояснив він.
За словами Ігоря Кузіна, у Київській області така робота проведена вже у 159 населених пунктах. Також було проінспектовано 48% Чернігівської та 70% – Сумської області.
За результатами перевірки виявлено 4 напрямки небезпеки:
- показники якості питної води. У Київській області з 20 зразків 2 не відповідало показникам.
- підтоплені території.
- поширення інфекційних хвороб.
- тимчасова зупинка вакцинації.
Головний санітарний лікар наголосив, що особливо критична ситуація в Маріуполі – причина – стихійні поховання та відсутність питної води.
Ризики будуть лише збільшуватися, враховуючи температуру повітря: “Говорити про те, що на 100% чекаємо спалахи хвороби ми не можемо. Але всі передумови є“.
Для того, щоб попередити розвиток хвороб, необхідно ще раз нагадувати людям правила використання питної води.
Читайте також: Майже 100 тисячам маріупольців загрожує смертельна небезпека через холеру
Нагадаємо, в улюблених дітьми “кіндерах” знайшли небезпечну харчову інфекцію.