Про це повідомляється на Facebook-сторінці ДЕІ.
У держінспекції нагадали, що у 2023 році петиція про порятунок річки Рось зібрала необхідних 25 тисяч голосів та була розглянута президентом України, який доручив уряду опрацювати порушені в електронній петиції питання з урахуванням, зокрема, статусу України як кандидата на вступ до Європейського Союзу, а також потреби у забезпеченні екологічної безпеки, яка є складовою Формули миру України.
Після цього Міндовкілля створило Міжвідомчу робочу групу з розроблення плану дій щодо оздоровлення та відновлення р. Рось та проведено чотири виїзні наради в областях, де протікає р. Рось.
У ДЕІ також оприлюднили результати попередніх перевірок двох водоканалів Київщини, які скидають зворотні води до річки Рось.
Перевірки, що були проведені у серпні-жовтні 2023 року, показали:
- ТОВ “Білоцерківвода” з 1.08.2023 по 11.08.2023 скидало води з перевищенням нормованих значень гранично допустимих скидів (ГДС) забруднюючих речовин по азоту амонійному та завислим речовинам.
- ТОВ КП “Миронівкаводоканал” у період з 27.09.2023 по 10.10.2023 здійснювали скид води з перевищення нормованих значень ГДС по азоту амонійному, фосфатам, ХСК, хлорид-іонам та БСК.
Обидва підприємства відшкодували збитки за завдану шкоду водним ресурсам по претензіям Держекоінспекції Столичного округу.
Читайте також: У річці Рось через забруднення стоками заборонили купатись, рибалити та напувати худобу
Нагадаємо, торік на річці Рось у Білій Церкві зафіксували замор риби.