На Київщині перевірять підприємства, які впливають на екологічний стан річки Рось

Державна екологічна інспекція Столичного округу провела проведе перевірки 34 суб’єктів господарювання, діяльність яких може впливати на стан річки Рось. Перевірки відбуваються у межах заходів з порятунку водойми.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці ДЕІ.

У держінспекції нагадали, що у 2023 році петиція про порятунок річки Рось зібрала необхідних 25 тисяч голосів та була розглянута президентом України, який доручив уряду опрацювати порушені в електронній петиції питання з урахуванням, зокрема, статусу України як кандидата на вступ до Європейського Союзу, а також потреби у забезпеченні екологічної безпеки, яка є складовою Формули миру України.

Після цього Міндовкілля створило Міжвідомчу робочу групу з розроблення плану дій щодо оздоровлення та відновлення р. Рось та проведено чотири виїзні наради в областях, де протікає р. Рось.

У ДЕІ також оприлюднили результати попередніх перевірок двох водоканалів Київщини, які скидають зворотні води до річки Рось.

Перевірки, що були проведені у серпні-жовтні 2023 року, показали:

  • ТОВ “Білоцерківвода” з 1.08.2023 по 11.08.2023 скидало води з перевищенням нормованих значень гранично допустимих скидів (ГДС) забруднюючих речовин по азоту амонійному та завислим речовинам.
  • ТОВ КП “Миронівкаводоканал” у період з 27.09.2023 по 10.10.2023 здійснювали скид води з перевищення нормованих значень ГДС по азоту амонійному, фосфатам, ХСК, хлорид-іонам та БСК.

Обидва підприємства відшкодували збитки за завдану шкоду водним ресурсам по претензіям Держекоінспекції Столичного округу.

Читайте також: У річці Рось через забруднення стоками заборонили купатись, рибалити та напувати худобу

Нагадаємо, торік на річці Рось у Білій Церкві зафіксували замор риби.