Як повідомляється, у січні 10 родин переселенців вже отримали тимчасове житло. Це п’ять сімей поліцейських із Херсонщини, Донеччини та Луганщини, які втратили дім. Дехто з новоселів, яким надали оселю, втрачали власні домівки двічі.
Що це за житло і де
Це житло, яке надається у безкоштовне користування до 5 років на території Софіївської Борщагівки, села Тарасівка (Боярська територіальна громада).
А також будинки для самотніх ВПО похилого віку у селі Колонщина (Макарівська територіальна громада) та в селі Любимівка.
Самотні українці проживають у квартирах-студіях, де є все необхідне, а подружжям надають двокімнатні «апартаменти».
Водночас літні люди з обмеженими можливостями, які змушені користуватися візками, мають зручний інклюзивний простір з пандусами, спеціальними поручнями і розширеними дверима. Але не минулося й без своєрідних проблем.
Засновником проєкту “Містечко Хансена” є американець Делл Лой Хансен. Завдяки ініціативі вже кілька сотень сімей, які втратили житло через війну, отримали прихисток.
Як отримати
Для отримання житла ВПО потрібно:
- заповнити анкету.
- переселенці мають надати максимально повну інформацію про кожного члена родини та вказати дохід.
Пріоритет надаватимуть тим, хто опинився у складних життєвих обставинах; родинам, у складі яких є ветерани війни, військовополонені, люди з інвалідністю, які потребують спеціалізованого лікування.
Хто визначає тих ВПО, кому нададуть житло
Порядок заселення визначає Американський благодійний фонд “До України з Любов’ю”.
Нагадаємо, у передмісті стартував безкоштовний терапевтичний проєкт для дітей “Хібукі-терапія”.