Йдеться про надання медичної допомоги під час лікування катаракти.
Про викриття схеми на Київщині викрито з незаконного отримання коштів державного бюджету в межах програми медичних гарантій повідомили в Офісі генпрокурора.
Пацієнтів змушували купувати інтраокулярні лінзи за власні кошти, водночас медичний заклад отримував бюджетну компенсацію за медичні вироби, які фактично не надавав. Лікарі тим часом вносили до електронної системи охорони здоров’я відомості про нібито повністю надану безоплатну медичну послугу.
Так упродовж кількох місяців держава безпідставно компенсувала медичному закладу понад 2,5 млн гривень.
Завідувачка офтальмологічного відділення, маючи офіційний доступ до електронної системи, вносила недостовірні дані про проведені операції. На підставі цієї інформації формувалися електронні звіти, які надалі затверджував керівник медичного закладу та скеровував до Національної служби здоров’я України для оплати. При цьому, керівник достовірно знав про відсутність інтраокулярних лінз на балансі лікарні.
Наразі встановлюється повне коло причетних осіб, перевіряються інші можливі епізоди незаконного відшкодування бюджетних коштів. Також вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів.
За процесуального керівництва Київської обласної прокуратури повідомлено про підозру керівнику комунального медичного закладу та завідувачці офтальмологічного відділення.


