Про це повідомляє МОЗ.
Проєкт реалізовано в рамках меморандуму про співпрацю між Міністерством охорони здоров’я та KSE Foundation. Його вартість 700 тис. грн.
За ці кошти виконали капітальний ремонт приміщення реабілітаційного відділення та укомплектували обладнанням.
Незабаром такі ж реабілітаційні відділення мають з’явитись в Богуславі та Яготині.
Як зазначається, амбулаторна допомога в першу чергу орієнтована на людей, які потребують довготривалої реабілітації. Цей вид реабілітації — про максимальну близькість до людини, яка потребує відповідної послуги. Зокрема, мова про первинку.
У МОЗ також нагадують, що KSE також допомогли відбудувати Макарівську амбулаторію, яку росіяни зруйнували вщент. Зараз відновлений медзаклад вже приймає пацієнтів.
Стаціонарна реабілітаційна послуга за одним напрямом реабілітації має тривати мінімум 14 днів із тривалістю процедур від трьох годин на день. За двома напрямами та більше — понад 21 день. Амбулаторна ж реабілітація передбачає понад 14 днів інтенсивних занять, що мають тривати понад годину на добу.
Кожен пацієнт, в залежності від важкості травми, може отримати від 2 до 8 реабілітаційних циклів впродовж року.
За даними міністерства, наразі послуги з амбулаторної реабілітації доступні в 412 медзакладах, які уклали договори із НСЗУ. Всі послуги з реабілітації — безоплатні для людей та повністю покриваються в рамках Програми медичних гарантій.
Читайте також: Центр протезування та реабілітації у КПІ працюватиме над новим продуктом для сфери біотехнологій
Нагадаємо, на столичній Солом’янці з’явилось відділення ранньої реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю.