Як ідеться у дописі ДСНС у Київській області, дні з першого по дев’яте травня визначено, як поминальні. І це, за словами рятувальників, є найнебезпечнішим періодом в зоні відчуження.
“Починається масовий заїзд громадян в Зону – починаються пожежі на кладовищах та на подвір’ях відселених сіл. Спочатку люди приводять до ладу могили рідних, спалюють сміття та залишають в траві лампадки. Після чого провідують власні будинки, а деякі ще й встигають посмажити шашлики. А коли ввечері полишають Зону, мало хто цікавиться тим, що на пожежу вже мчать рятувальні автомобілі”, – наголошують у ДСНС.
Рятувальники зауважують, що люди, які направляються в зону, аби вшанувати своїх рідних і близьких часом не усвідомлюють, що всі наміри розпалити багаття в лісі чи кинути не загашений недопалок є злочинними. Досвід минулих років показує, що невеличкі багаття та залишені лампадки призводять до масштабних лісових пожеж.
Наразі вся територія розподілена на сектори, в кожному з яких відбувається патрулювання спільних мобільних груп.
“Звісно, на кожному кладовищі та біля кожного відвідувача Зони рятувальника не поставиш. Але мобільні групи будуть оснащені ранцевими вогнегасники, що дозволить загасити загоряння на початковому рівні”, – додають у ДСНС області.
Нагадаємо, вже відомо який графік поминальних днів на столичних кладовищах. Відомо, що під час поминальних днів біля кладовищ патрулюватимуть посилені наряди поліції та «Муніципальної охорони».