На кістках. Що знайшли археологи на глибині під “Софією”

09:21 07.10.2020

Залишки жіночого поховання, а також елементи прикрас знайшли археологи на глибині 2 метрів неподалік від північно-західного кута Софійського собору.

На кістках. Що знайшли археологи на глибині під “Софією”

Про це на своєму Facebook написав Ігор Полуектов. 

Зазначається, що за 27 метрів від північно-західного кута Софійського собору утворилось провалля землі. Зруйновану ділянку планували обстежити та укріпити. 

Під час роботи археологи натрапили на залишки інгумаційного жіночого поховання. 

Від нього залишилися лише нижні кінцівки – верхня частина скелету потрапила до провалля і, ймовірно, буде віднайдена пізніше, при вибиранні провалу на значно нижчій глибині (роботи продовжуються).

На кістках тазу похованої, біля правого стегна, зберіглася in situ бронзова шпилька у вигляді пастушого посоху.

Завдяки цій знахідці, а також сукупності ряду інших ознак вдалося атрибутувати поховання і пов’язати його з племенами підгірцівсько-милоградської культури, ареал поширення якої охоплював Верхнє Подніпров’я, північну частину сучасної України до р.Стугна і Південного Бугу.

Знайдена шпилька і, відповідно, саме поховання, попередньо датуються V – IV cт. до н.е.

Ще однією цікавою знахідкою, про яку розповів керівник експедиції к.і.н. Т.Бобровський, стала заготовка для печатки, датована за культурним шаром в якому вона знайдена, – другої половини XIV ст.

Очевидно, що ця печатка була пов’язана з Київською митрополією при Софії Київській (Кафедральному митрополичому храмі), де був архів, куди стікалися листи зі всього Світу.

Читайте такожНайстрашніший експонат музею “Софія Київська” (ФОТО)

Великий Київ у Google News

підписатися