На фронті загинув відомий винахідник Борис Чубін

Автор: Анна Ткаченко
12:44 03.09.2023

У бою за Україну загинув випускник Інституту міжнародних відносин Борис Чубін. Він — багаторазовий чемпіон із соціальних інновацій, винахідник.

На фронті загинув відомий винахідник Борис Чубін
Світлодіодне освітлення

«Борис — один із перших магістрів освітньо-професійної програми „European Business Law“ за програмою подвійного дипломування в рамках співробітництва між КНУ та Kazimiero Simonavičiaus universitetas (Вільнюс, Литва)», — повідомили про юнака в навчальному закладі.

Борис загинув 30 серпня 2023 року, виконуючи бойове завдання в складі 59 окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка під Авдіївкою.

Громадська діячка Зоя Казанджі написала про Бориса Чубіна, як одного з найвизначніших представників української молоді.

«Блискуча освіта, кілька іноземних мов. Не захотів свого часу поїхати за кордон на навчання… Мами наших золотих хлопців народжували своїх дітей точно не для війни. Які раділи їхнім звичайним і надзвичайним успіхам, водили до школи й на гуртки, сварили й обіймали, підтримували й жартували. І безумовно любили… Лети, золотий хлопчику. Там вже багато наших. На жаль, багато», — наголошує Казанжі.

Одеське видання «048» написало про юного земляка ще у 2015 році й у заголовок статті про вундеркінда, дало дуже красномовну його цитату:

«Україна — країна майбутнього».

Він міг би прославити Україну і вдосконалити будь-яку галузь, яку б обрав. Але він пішов захищати саме право на життя України. Загинув, як Воїн і ГЕРОЙ, у бою.

Він винайшов прилад для незрячих, який допомагає безперешкодно переміщатися по місту людям з обмеженими фізичними можливостями. Назвав його iHelp.

Він створив додаток для смартфонів Garden club для садівників. Програма підказує коли потрібно висаджувати ті чи інші рослини.

Зрештою, Борис Чубін — автор соціальної мережі для людей з вадами зору, яка дала можливість спілкування людям різних поколінь.

Проєкт «Створення рівних можливостей для сліпих і людей з вадами зору» здобув найвищу оцінку міжнародного журі.

Великий Київ у Google News

підписатися