На довкілля закордонні інвестори кошти не дають – Трипільська ТЕС про причини викидів з труб

Автор: Оксана Тупальська
16:47 31.07.2023

Кошти міжнародних партнерів, які надходять для підтримки української енергетики передовсім спрямовані на забезпечення жителів краю електроенергією. Витрати на екологічну безпеку не є пріорітетними. Про це розповіли кореспонденту “Великого Києва” на Трипільській ТЕС.

На довкілля закордонні інвестори кошти не дають – Трипільська ТЕС про причини викидів з труб
Світлодіодне освітлення

Звернення до енергетиків стосувалося причин чорних викидів з труб Трипільської ТЕС. На підприємстві розповідали, що навіть в умовах воєнного стану працюють над оновленням обладнання. Проте вимушені працювати на повну потужність, аби покрити нестачу електроенергії, що виникає через зупинку низки підприємств. Відтак – і спостерігаються чорні викиди, які помічають мешканці населеного пункту, де розташована станція. 

“Для забезпечення нагальних потреб підприємств енергетичної галузі, які зазнають значних пошкоджень та руйнувань через агресію рф, за рахунок фінансової підтримки від держав-членів ЄС та інших донорів, в Міністерстві енергетики України триває відповідна робота із залучення міжнародної допомоги для підтримки енергетичного сектору України… При цьому, надання допомоги у напрямку природоохоронних заходів в умовах дії воєнного стану не є пріорітетними”, – розповів в.о. гендиректора ПАТ “Центренерго” Віктор Спичка. 

Він додав, що з квітня 2022 року в країні діє Фонд підтримки енергетики. На кошти, які залучаються, фінансується віндовлення зруйнованих енергооб’єктів – закупівля обладнання, палива та послуг. Фонд діє спільно з Секретаріатом Енергетичного співтовариства та Tetra Tech ES, а також USAID.

“Встановлення та експлуатація сучасного пилогазоочисного обладнання є однією з найбільш затратних складових процесу виробництва електроенергії на теплових електричних станціях. Станом на теперішній час реалізація виробленої електроенергії на діючому ринку електроенергії не дає можливості накопичити достатньо коштів для закупівлі та експлуатації нових очисних споруд”, – зазначив Спичка. 

Нагадаємо, столичні енергетики проходять підготовку за програмою стійкості від Israel Trauma Coalition

Великий Київ у Google News

підписатися