«Але й тут потрібно дивитися на його потужність. Слабенькі генератори до 1 кВт дають змогу живити будинок, але тільки для освітлення, ноутбука і зарядки телефонів», – розповідає киянин Костянтин Бекещенко.
Він додав, що для більш тривалого забезпечення електрикою, а також для підключення холодильника чи обігрівача, потрібно вибирати моделі від 5 кВт або вище.
Такий пристрій коштує 15-20 тис. грн. Та і пошукати його доведеться ретельніше. Для прикладу, у онлайн-магазині Rozetka зазначають, що наразі навіть за 25-30 тис грн генераторів в наявності немає.
Не знайшов бензинових генераторів за доступними цінами і житель міста Юрій Ярошенко. Та додав, що нічого особистого – це бізнес:
«Ого як генератори подорожчали. На кілька тисяч за неділю. Бізнес і ні чого особистого, попит породжує пропозицію», – сказав чоловік.
Пристрої, які вже були у використанні, пропонують за 6-8 тис грн на ОLX. Невеликої потужності, однак обіцяють, що ще досить доброї якості.
Нагадаємо, урядовці пообіцяли звільнити від оподаткування представників бізнесу та приватних осіб, які в умовах воєнного стану ввозитимуть генератори з закордону.
Натомість, на думку керівника Соцпорталу Артема Горбенко замість закупки генераторів, що працюють від палива, створення системи автономного живлення від панелей та вітряків визволить киян з енергетичної неволі та дозволить мати світло без перерви.