На черзі до декомунізації: 10 населених пунктів Київщини все ще з радянськими назвами

Автор: Оксана Тупальська
13:45 08.08.2023

Український інститут національної памʼяті створив перелік назв населених пунктів, які містять символіку російської імперської політики. Серед них – 10 сіл Київської області. Місцевій владі слід подати заявки про їхнє перейменування до 27 січня 2024 року.

На черзі до декомунізації: 10 населених пунктів Київщини все ще з радянськими назвами

На Київщині комуністичні назви містять села, розташовані в Білоцерківському, Бориспільському, Броварському, Вишгородському, Обухівському та Фастівському районах.

Зокрема, в Київській області 6 сіл, які мають назви Першотравневе або Перше Травня, а також пов’язані з червоною армією або комуністами. 

Невідкладна зміна комуністичних назв має відбутися відповідно до Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії», зазначають в Українському інституті національної пам’яті.

Відповідно до документу, символами російської імперської політики вважаються топоніми, названі на честь:

  • осіб, які були на керівних посадах у держструктурах, війську та партіях, зокрема й тих, які Російська імперія створювала на підпорядкованих землях, і брали участь у/сприяли російській імперській політиці; були працівниками радянських органів держбезпеки всіх рівнів; публічно, зокрема в мистецьких творах чи медіа, підтримували, глорифікували або виправдовували російську імперську політику, закликали до русифікації чи українофобії;
  • подій, повʼязаних із утіленням російської імперської політики;
  • назв російських міст та інших географічних, історичних та культурних обʼєктів РФ.

«Не підпадають під заборону назви, що лише співзвучні з тими, на які поширюються передбачені законом обмеження. Наприклад, не всі Катеринівки чи Миколаївки потрібно перейменовувати, а лише ті, які названі на честь російських царів, якщо це підтверджується історичними джерелами», – зазначають в УІНП.

Нагадаємо, парламентарі ліквідували визначення територіальної одиниці як “селище міського типу”. Більші серед них стануть містами, решта – будуть просто “селищами” або “селами”. Досі на Київщині було 30 смт. “ВК” поцікавився, які з населених пунктів називатимуть інакше. 

Великий Київ у Google News

підписатися