Про це пише pragmatika.media.
Відновленням пам’ятки займається Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF) за фінансової допомоги Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини (AFCP) та посольства США в Києві.
За словами представниці WMF в Україні Катерини Гончарової, уся конструкція купола залишилась автентичною — такою, якою і була спроєктована Павлом Альошиним.
Металеві конструкції купола стабілізували і засклили гартованим склом площею більше 500 кв. м, а також облаштували систему водовідведення і вентиляції.
Кожен з елементів скління — унікальний, створений за визначеними розмірами на заводі. Ззовні металеві конструкції додатково зафальцювали.
Наразі купол уже відреставрували. Останній етап — демонтаж та реставрація зовнішньої драбини на купол.
WMF планує продовжити реставрацію Будинку вчителя.
Нагадаємо, Київський міський будинок учителя, розташований у центральному історичному ареалі міста на вул. Володимирській, 57 у Шевченківському районі, є пам’яткою архітектури національного значення та пам’яткою історії національного значення. Він був споруджений у 1910-1912 роках і став першою будівлею парламенту Української Народної Республіки в 1917 році. В наші дні у ньому розмістились Педагогічний музей України та Музей української революції 1917-1921 рр.
За понад 110 років історії будівлю жодного разу не реставрували і вона була у занедбаному стані ще до широкомасштабного вторгнення. Кияни навіть створювали петицію до міської влади з вимогою реставрувати історичну спадщину. Бойові дії також додали проблем. Після ракетного удару 10 жовтня 2022 ударна хвиля вибила вікна у будівлі та скло на куполі – за понад тиждень після вибуху нічого не змінилось.