На бронеплитах, що врятували життя військовим, намалювали ікони – показ в костелі Святого Миколая (фото)

Автор: Оксана Тупальська
19:55 02.06.2023

Виставку ікон, нанесених на бронеплити, одну з яких раніше отримав у подарунок Папа Франциск під час зустрічі з Володимиром Зеленським, а ще одну — Президент Польщі Анджей Дуда, презентували в Соборі Святого Миколая в Києві.

На бронеплитах, що врятували життя військовим, намалювали ікони – показ в костелі Святого Миколая (фото) Фото: Фото: Часопис CREDO
Світлодіодне освітлення

“Ми спілкувалися з військовими, чиї життя врятували бронеплити — зокрема й ті, які ви побачите на виставці, — і усвідомили, що наші захисники представляють різні конфесії, але їх об’єднує одне: прагнення перемоги. Це ми й хотіли сказати цією виставкою, що представляє ікони святих, яких вшановують усі наші християнські конфесії”, – розповів ініціатор проекту «АртАрмор» Олександр Ковальчук.

Метою акції є допомога силам оборони України та поширення правди про російську агресію, а також збір коштів на придбання  засобів захисту для військових, засобів розмінування території та на реабілітацію військових, що повертаються з фронту.   

Фото: Часопис CREDO
Фото: Часопис CREDO

Апостольський Нунцій в Україні архієпископ Вісвальдас Кульбокас розповів, що храм святого Миколая, а це єпископат, парафіяни та волонтери, постійно активно надає гуманітарну допомогу як у Києві, так і в інших регіонах – аж до Херсону.

Фото: Часопис CREDO

“Самої людської сили замало, щоби здолати зло і досягти справедливого миру. Нам потрібен союз між Божою благодаттю і людськими зусиллями, й сьогоднішня виставка про це нагадує”, – сказав він.

Фото: Часопис CREDO

Священнослужителі нагадали, що міська та державна влада досі не надала офіційні документи та не повернула костел Святого Миколая парафіяльній спільноті. Тому битва за місце для молитви, а також за збереження національної пам’ятки триває. Після передання храму громаді з’явиться юридична можливість для залучення коштів закордонних інвесторів на його ретельну реставрацію. 

Фото: Часопис CREDO
Фото: Часопис CREDO

Виставка ікон на бронеплитах українських захисників у храмі святого Миколая триватиме до 5 червня 2023 року. Вхід вільний.

Нагадаємо, “ВК” розповідав, що після непростого і одночасно часткового відновлення будівлі костелу Святого Миколая в Києві парафіяни продовжують вимагати від президента та уряду повернення у власність громади святині. 

Великий Київ у Google News

підписатися