На Байковій горі покажуть документальну стрічку про авторів Стіни Пам’яті

16:15 24.08.2020

На Байковій горі покажуть документальну стрічку “Шелест кроків” про творчість українських митців Ади Рибачук та Володимира Мельниченка. Над головним твором – 22-метровою Стіною Пам’яті на Байковому кладовищі – автори працювали 13 років. Радянська влада наказала залити роботу бетоном за кілька місяців до відкриття. Фільм буде транслюватися на Стіну Пам’яті, яка наразі знаходиться під шаром бетону.

На Байковій горі покажуть документальну стрічку про авторів Стіни Пам’яті
оренда квартири Київ

Про це повідомляється на Facebook-сторінці події.

Організатори показу кажуть, що бетоном, під яким і зараз схована Стіна Пам’яті, залитий не тільки твір мистецтва, але місце пам’яті про традиції, дух непокори та мову творчості.

Його повернення — складний процес, який потребує голосу кожного із нас. Одним із таких голосів є документальна стрічка “Шелест кроків” (реж. Ксенія Кравцова, 2019).

Її показ на Стіні Пам’яті — це спроба наблизити момент повернення. Сьогодення і спогади, смерть і життя, розпач і щастя перенесеться у місце, де вони зароджувались.

“Шелест кроків” — про любов Ади Рибачук і Володимира Мельниченка та про мистецтво, народжене в любові. Нескорене ані репресивною епохою, ані часом, ані жорсткістю обставин.

Показ відбудеться 26 серпня о 20:00.

Для участі у показі необхідна реєстрація.

Нагадаємо, на Стіні Пам’яті, яку створили Ада Рибачук та Володимир Мельніченко, відновили один фрагмент
У той час барельєфи були готові, тільки не розписані екаустікою – способом, яким покривали єгипетські піраміди, стіна повинна була бути кольорова. Вона простояла під бетоном 36 років. Це конструкція довжиною 213 метрів, висотою від 4,5 до 16 метрів. Площа її 2 тис. кв. м. Її заливали бетоном з 21 березня до травня 1982 року, працювали в три зміни, щоб встигнути до святкування 1500-річчя Києва, щоб її не побачили іноземні гості. Радянська влада вважала, що вона не відповідає соціалістичному реалізму”, – розповів тоді Володимир Мельниченко журналістам.

Великий Київ у Google News

підписатися