Про це повідомили у заповіднику «Софія Кивська».
«Свою любов і пошану до рідної української землі, Іван Іванович вкладав у своїх наукових працях, археологічних дослідженнях, виставок в Україні та за кордоном », – зазначили співробітники заповідника.
Його колеги нагадали, що Мовчан проводив педагогічну й громадську роботу, тривалий час був членом вченої ради, понад 30 років очолював профспілку Інституту археології НАН України, був активним учасником багатьох міжнародних і республіканських конгресів, конференцій.
Як голова секції пам’яток археології Київської міської організації Товариства охорони пам’яток історії та культури України Іван Іванович плідно співпрацював з архітекторами й реставраторами, був консультантом та співавтором багатьох проектів з розбудови історичних районів Києва, реконструкції численних пам’яток історії та культури, зробив гідний внесок у збереження національної історико-культурної спадщини України
Відомо, що з 1990 по 2005 рік Іван Мовчан очолював комплексну Старокиївську експедицію з вивчення Верхнього Києва та околиць стародавнього міста IX–XIII століть.
Він — автор понад 90 наукових статей, трьох монографій, серед яких — «Кирилівська церква в Києві» (1968, співавтор І. Ф. Тоцька), «Древние Выдубичи» (1982), «Давньокиївська околиця» (1993), тощо.
Прощання відбудеться в четвер (18 січня 2024 року) в лікарні на вул. Петра Запорожця о 13:00.