На 15 днів у СІЗО. В Україні жорсткіше каратимуть за домашнє насильство

Автор: Тетяна Сененко
15:19 01.07.2021

Верховна Рада посилила відповідальність за вчинення домашнього насильства та насильства за статевою ознакою.

На 15 днів у СІЗО. В Україні жорсткіше каратимуть за домашнє насильство

Верховна Рада посилила відповідальність за вчинення домашнього насильства та насильства за статевою ознакою. Відповідний закон 1 липня підтримали 336 народних депутатів.

Документ передбачає, що вчинення насильства в результаті чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров’ю потерпілого, передбачається накладення штрафу від 170-340 грн, або 30-40 годин громадських робіт, чи арешт до 10 діб.

Ті самі дії, вчинені особою, яка протягом року вже мала адміністративне стягнення, передбачають штраф 340-680 грн, або 40-60 годин громадських робіт, чи адмінарешт до 15 діб. 

Читайте такожРеальні масштаби домашнього насилля в Києві – скільки звернень було за рік

До слова, Поліція Києва зафіксувала 8 709 звернень щодо домашнього і гендерно зумовленого насильства. Нашим Центром гендерної рівності оброблено 2195 випадків. До речі, за аналогічний період минулого року, відповідними службами було зафіксовано близько 7 000 звернень. Протягом червня в поліцію надійшло 1 424 звернення з питань домашнього насильства. до Служби “Телефон довіри” – 401. у червні ми зафіксували сплеск насильства – така ж ситуація була і торік. тобто другий рік поспіль ми фіксуємо сплеск насильства на початку літа.

До слова, платформа для шерингу історій жертв домашнього насилля “Мені здається” запустилась в Україні. Крім того, на сайті можна знайти номери гарячих ліній, посилання на онлайн-платформу безкоштовних психологічних консультацій, на сайт про те, як розпізнати домашнє насильство.

Великий Київ у Google News

підписатися