МЗС України обурений результатами World Press Photo, на яких травмована війною українська дитина і окупант

Міжнародний конкурс документальної фотографії World Press Photo оголосив регіональних переможців 2025 року. І українців шокував тандем світлин про війну.

За результатами конкурсу, співставлено портрет української дитини з прифронтового Куп’янська та пораненого окупанта з «ДНР» у польовому шпиталі біля окупованого росіянами Бахмуту.

На першому фото — шестирічна Ангеліна з села поблизу Куп’янська, яка через війну була змушена залишити дім. На тлі цього Ангеліна переживає панічні атаки. Фотограф хотів показати дітей, навколо яких триває війна, але вони адаптуються до нового життя й демонструють свою витривалість. Це робота «За окопами» Флоріана Бахмаєра. Зараз дитина живе в 95 км від Куп’янська разом із бабусею в селищі Борщівці, а мама дівчинки — живе і працює у Харкові.

Другий знімок зробила в окупованому Бахмуті німецька фотографиня Нанна Хайтманн, яка працює на The New York Times і живе у Москві. На знімку поранений «ДНРовець» в стабілізаційному пункті десь під Бахмутом на окупованій росіянами території.

Журі конкурсу назвало ці два знімки «візуальною парою», яка, на їхню думку передає як фізичний, так і психологічний виміри війни, яку вони називають конфліктом.

У МЗС України назвали жалюгідним рішення World Press Photo створити «тандем» із двох фото, на яких травмована війною українська дитина і солдат армії РФ.

«Це найгірший приклад фальшивої моральної еквівалентності між агресором і тим, хто захищається від агресії. Українська дитина не мала вибору — на її країну напали несправедливо. Прирівнювати її страждання до страждань загарбників, які вирішили вести загарбницьку війну, аморально», — наголосив речник МЗС Георгій Тихий.

МЗС приєднується до Української асоціації професійних фотографів і засуджує моральну сліпоту фотоконкурсу. Українська Асоціація професійних фотографів опублікувала заяву, в якій висловила здивування результатами цьогорічного міжнародного конкурсу World Press Photo 2025 року.

Нагадаємо, в минулому році крематорій під Києвом та окупований Ірпінь або ж серію “Війна – це особите” відзначили на World Press Photo.