Митрополит Епіфаній освятив головний хрест Софії Київської, оновлений коштом меценатів

Автор: Галина Ворона
17:25 11.07

На центральну маківку Софійського собору незабаром встановлять головний хрест, який відреставрували коштом меценатів. Його сьогодні освятив предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Митрополит Епіфаній.

Митрополит Епіфаній освятив головний хрест Софії Київської, оновлений коштом меценатів

Про це повідомляється на Facebook-сторінці заповідника.

Звертаючись до присутніх, Митрополит Епіфаній зазначив, що освячення звершується напередодні Дня державності України і вшанування пам’яті великого рівноапостольного князя Володимира та чергової річниці Хрещення Руси-України.

Сьогодні ми з вами ще можемо доторкнутися до цього хресного знамену, а вже завтра ми лише зможемо бачити його, сяючим над нашою столицею”, – сказав предстоятель ПЦУ.

Він назвав реставрацію хреста величною та благородною справою і подякував усім, хто долучився до неї.

За його словами, це ще одна із гарних сторінок новітньї історії Святої Софії.

Незабаром ми будемо святкувати День державності і вшановувати князя Володимира та згадувати ті знакові події, які є основою нашої української державності, адже на час правління князя Володимира припав апогей розквіту нашої Київської держави, а ми з вами є спадкоємцями цієї славетної історії, яку ми повинні знати, вивчати, щоб будувати наше спільне українське майбутнє”, – зазначив Митрополит Епіфаній.

Відновлення хреста відбулось за рахунок меценатських коштів, які надала мерія Лісабону. 

Нагадаємо, п’ять хрестів Софійського собору були відновлені, освячені та встановлені на маківки святині у грудні минулого року.

Як повідомляв “ВК”, у січні 2022 сильний вітер зніс триметровий хрест з купола Софійського собору (ВІДЕО). У листопаді на його місце встановили новий. Виготовлений з міцного сплаву із збереженням історичних елементів попереднього і освячений митрополитом Єпіфанієм, він зміцнюватиме віру в нашу перемогу.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин