Митрополит Епіфаній на Водохреще провів службу в Києво-Печерській лаврі

Автор: Марина Максенко
13:19 19.01.2023

Предстоятель Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній провів богослужіння з нагоди свята Богоявлення в Успенському соборі Києво-Печерської лаври.

Митрополит Епіфаній на Водохреще провів службу в Києво-Печерській лаврі
Світлодіодне освітлення

Богослужіння розпочалося о 9-й годині ранку і тривало три години. На службу до Успенського собору прийшли близько двох сотень вірян.

У зв’язку з воєнним станом під час служби діяли посилені заходи безпеки.

У своїй проповіді предстоятель ПЦУ зазначив, що останніми днями “серед моря страждань, які Росія принесла з війною в наш рідний дім, дві трагедії особливо зворушили людські серця”.

 

“Терористичний напад Москви на місто Дніпро, який забрав життя багатьох невинних дітей і дорослих. Також вчора жертвами авіакатастрофи в Броварах стали дорослі і діти. За жертв цієї трагедії, за тих, чиє життя трагічно обірвалося через беззаконну війну, нав’язану нам Росією, сьогодні ми піднесемо свої заупокійні молитви, хоча це не притаманно святковому служінню”, – сказав Епіфаній.

Як повідомлялося, предстоятель ПЦУ 7 січня вперше провів богослужіння в Києво-Печерській лаврі. Воно стало можливим після того, як держава повернула у свою власність Свято-Успенський собор і Трапезну церкву.

Як повідомлялося, МКІП рекомендував Лаврському заповідникові не продовжувати угоду з УПЦ МП на оренду Успенського собору й Трапезної церкви у Верхній Лаврі, термін якої сплив 1 січня 2023 року.

 

Великий Київ у Google News

підписатися