Милованов прицінився до Могилянки: хоче забрати собі “як Трамп Гренландію”

Президент KSE Тимофій Милованов назвав суму, за яку готовий купити Києво-Могилянську академію, де навчаються понад 4700 студентів. Навчальний заклад входить до трійки лідерів у рейтингу Forbes Ukraine серед вишів, що дають найкращу підготовку для кар’єри в бізнесі, зокрема за економічними та ІТ-напрямами. 

Однак у Милованова свої прогнози – він каже, що попереду в Києво-Могилянки важкі часи, тому її треба рятувати та купувати собі.

Приватна Київська школа економіки (KSE) готує запит до Міністерства освіти і науки (МОН) про придбання Національного університету «Києво-Могилянська академія», пише Комерсант.

Ми в KSE бачимо інший ризик — що через 4–5 років Могилянка втратить свій вплив і репутацію, – заявляє Милованов

Він також розкрив суму коштів, за яку готовий купити престижний університет.  Мовляв, НаУКМА може коштувати у межах $40–50 млн.

Навряд чи більше, бо університет збитковий. Але якщо б хтось запропонував $1 млрд в ендавмент, то уряд, думаю, не зміг би відмовити

Законодавство не дозволяє торгувати державними вишами

Про те, що торгувати державними навчальними закладами в Україні заборонено Милованову вже казав заступник міністра освіти та науки Михайло Винницький. Проте “покупців” і це не зупиняє.

Дійсно, як сказав заступник міністра Винницький, державні виші не можуть бути продані — бо це заборонено законом, – каже Милованов. – Але закон змінює Верховна Рада. І вже є прецедент — експеримент із КАІ (Київським авіаційним інститутом)

Коли Тимофія Милованова почали запитувати, чи це часом не жарт такий чи PR-кампанія, той відповів так:

Якщо ви думаєте, що я стібусь, як Трамп, то ні! Я, так само як Трамп хоче купити Гренландію, серйозно хочу купити Могилянку

Викладачі та випускники Києво-Могилянської академії спостерігають за заявами, як за шоу

Один з випускників престижного вишу звернув увагу на те, що фраза «Могилянка вже не та» — не нова і з’явилася ще задовго до сучасних дискусій.

Я вступив у Могилянку у 1996-му, і вже тоді жартували, що “Могилянка вже не та”. Це мем, який живе десятиліттями

Очевидно, мета цього провокативного посту — створити хайп і привернути увагу до KSE перед вступною кампанією

Києво-Могилянська академія створювалась віками

Про заснування університету в 17-му столітті читайте в спецпроекті “Київ від початків”, створеному “Великим Києвом”.

Зокрема, рекомендуємо переглянути публікацію Українські депутати відвоювали православ’я у Польщі та заснували майбутню Києво-Могилянську академію.

У вересні 1632 року Лаврська школа була об’єднана з Київською братською школою і дістала назву Братської або Київської колегії. А Петро Могила став її ректором і опікуном. За його рахунок для дітей із бідних родин при колегії відкрили бурсу, де вони жили, навчались і харчувалися.

Аби зробити священиків борцями за православну віру Петро нікого не освячував, якщо той не провчиться рік, а то і більше в Київській колегії.

1 січня 1647 року Петро Могила помер. Перед смертю він відписав свою величезну бібліотеку, гроші та нерухомість Київській колегії. Згодом цей заклад перетворився на Вищу українську академію, яка пізніше на честь свого засновника Петра Могили стала називатися Києво-Могилянською академією.

Києво-Могилянська академія була міцною обороною православної віри. Вона дала великих людей Україні