Милота дня. Перші тюленята народилися біля станції «Академік Вернадський» (ФОТО)

Автор: Марія Супрун
12:37 02.10.2021

Поблизу української станції «Академік Вернадський» на Аргентинських островах почався сезон розмноження тюленів Ведделла. Наразі народилося троє тюленят: дві самиці та самець.

Милота дня. Перші тюленята народилися біля станції «Академік Вернадський» (ФОТО)

Про це повідомляється на сторінці Національного антарктичного наукового центру.

Першу дівчинку полярники всі разом назвали Пенола – на честь протоки, поблизу якої вона з’явилася на світ. Право дати ім’я другій крихітці отримав дизеліст Олександр Книжатко, бо саме він першим знайшов її, та ще й напередодні свого дня народження. Так друга самиця стала Кралею.

А от третій малюк, на жаль, не вижив. Лабораторні дослідження біологів дозволять встановити ймовірну причину його загибелі. Водночас Краля і Пенола виглядають здоровими, вгодованими та активними.

Вага новонароджених тюленят становить близько 25 кг, а завдяки поживному (54% жирності!) молоку самиць дуже швидко збільшується. Період вигодовування триває трохи більше місяця, і на момент його завершення дитинча може важити вже 90 кг. Такий “запас” дозволяє малечі пережити період голоду під час переходу до самостійного харчування в океані. До речі, перші знайомства тюленят з водою можуть відбуватися вже за тиждень після народження.

Наприкінці вигодовування самиці тюленів знову здатні до запліднення. Наразі поблизу матусь регулярно зустрічається тільки один самець-претендент. Його легко впізнати, адже кожна особина цього виду має унікальний плямистий візерунок на шкірі. Саме за цим малюнком вчені, зокрема й на “Вернадському”, роблять фотоідентифікацію тюленів Ведделла, створюючи спеціальний каталог.

Також українські науковці проводять інші дослідження цих тварин. Наприклад, вивчають особливості розмноження та харчування, відбирають зразки тканин пуповини і плаценти, щоб визначити вміст стійких органічних забрудників, тощо. А ще на станції було започатковано акустичні дослідження тюленів Ведделла: більшість їхніх звуків не доступні для людини, адже належать до ультразвукових частот.

Нагадаємо, в Київському зоопарку показали, як проходив кавуновий тиждень (ВІДЕО).

Великий Київ у Google News

підписатися