Михайлівський Золотоверхий собор відзначає річницю відновлення з руїн

Автор: Галина Ворона
13:23 29.05

Михайлівський Золотоверхий собор, підірваний радянською владою у 1930-ті роки, сьогодні відзначає 22-гу річницю відновлення з руїн. Відновлення цієї святині є одним з найбільших здобутків українського народу в новітній історії.

Михайлівський Золотоверхий собор відзначає річницю відновлення з руїн

Як розповів у Facebook ігумен ПЦУ Саватій Собко, Золотоверхий монастир, зведений у 1108-1113 роках онуком Ярослава Мудрого, князем Святополком-Михаїлом, мав особливе значення для киян, адже був збудований на честь архістратига Михаїла, небесного покровителя Києва.

У XVI столітті він вважався одним із найбагатших і найкрасивіших храмів та був одним із найвідвідуваніших серед паломників. У XVII-XVIII століттях він став центром відновленої Київської митрополії.

Проте у ХХ столітті Михайлівський Золотоверхий собор, який пережив багато чужинських набігів, не встояв перед більшовицькою навалою. Радянська влада закрила монастир, у 1934 році постановила знести, а у серпні 1937 року – підняли собор у повітря.

На початку 1990-х українське суспільство заговорило про необхідність відродження цього форпосту православної віри. У 1995 році відбудова Михайлівського Золотоверхого монастиря стала загальнодержавним пріоритетом, у 1998-му відновили дзвіницю монастиря, через два роки – був освячений і відновлений собор.

Так зруйнована радянською владою святиня українського народу знову воскресла і сьогодні дарує вірянам силу Божої благодаті, а також захист у непрості моменти вже сучасного життя.

Під час сумнозвісних подій 2013 року дзвони храму вперше за вісім століть били у набат. Тоді цей собор став прихистком для киян під час силового розгону Євромайдану.

Насельники монастиря та студенти Київської православної богословської академії допомагали пораненим, носили медикаменти та гарячі напої, у трапезному храмі святого апостола і євангелиста Іоана Богослова був облаштований імпровізований шпиталь, а в самому соборі люди спали і лікувалися.

У серпні 2015 року на мурах Михайлівського Золотоверхого монастиря з’явилася “Стіна пам’яті полеглих за Україну”.

стіна пам'яті біля михайлівського золотоверхого

Сьогодні Михайлівський Золотоверхий є кафедральним храмом автокефальної, незалежної, єдиної помісної Православної Церкви України, символом нашої новітньої історії. Тут і надалі лунає молитва за наших воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ.

Читайте також: Повставши з попелу: цікаві факти про Михайлівський Золотоверхий собор

Нагадаємо, завдяки захисникам Київ сьогодні вільним зустрічає свій 1540-й день народження – як святкуватиме столиця.

Великий Київ у Google News

підписатися