«Коли ви виконуєте певний рух знову і знову, ви тренуєте свою нервово-м’язову систему. У такий спосіб центральна нервова система вчиться виконувати цей рух настільки плавно і скоординовано, що вам навіть не доводиться думати про нього під час виконання», — наводить пояснення Хізер Мілтон, сертифікованого тренера з силової та фізичної підготовки, клінічного фізіолога та директора оздоровчо-спортивного центру Нью-Йоркського університету Deltasport.
Існує так звана епігенетична пам’ять, яка залежить від самих м’язів, що виконують силові вправи. Так, ДНК м’язів здатне переналаштовуватися відповідно до того, яке навантаження їм необхідно виконувати, у такий спосіб готуючи м’язову тканину до подальших звершень. Згідно з новим дослідженням, опублікованим у журналі «Medicine & Science in Sports & Exercise», на молекулярному рівні м’язи можуть зберігати спогади про тренування до 20 тижнів. Отже, ви можете прискорити свій прогрес навіть після (тривалої) відсутності в тренажерному залі.
Однак якщо ви на деякий час відкладали фізичні навантаження, варто повертатися до них плавно. У вас усе вдасться, тільки не одразу:
«Навіть тому, хто має дуже гарну форму, доведеться починати з трохи нижчого рівня. Така людина просто зможе повернутися до попередньої інтенсивності тренувань швидше за інших», — пояснює Мілтон.
А поки на вулиці не пригріло, нагадуємо про можливості фізичних вправ на території Києва та неподалік міста:
- Для катання на лижах та сноуборді у Києві діють 6 вдалих локацій
- Хто шукає, знаходить: неофіційні локації для катання на лижах у столиці
- Половина внеску з учасника марафону чи малої дистанції піде на ЗСУ: на бігові події-2024 уже відкрита реєстрація
- Катання на ковзанах – незабутня розвага взимку: сім кращих локацій у Києві
@golosiyvskipark Наша естетика – GolosiyvSkiPark ❤️#рекомендації🇺🇦 #зима #лижі #голосіївськийрайон #зимовийсезон #київ #ConSantanderConecto ♬ Aesthetic – Tollan Kim