Ми обурені. Українські діячі просять Зеленського припинити тиск та захистити культурні інституції

Автор: Марія Супрун
20:09 01.04

Українські культурні діячі та громадські організації звернулися до президента Володимира Зеленського з вимогою захистити культурні інституції країни.

Ми обурені. Українські діячі просять Зеленського припинити тиск та захистити культурні інституції

Про це йдеться у відкритому листі до глави держави.

Зокрема, Зеленського просять припинити тиск, повернути фінансування та забезпечити проведення чесних конкурсів на керівні посади у ключові інституції. Зокрема, мова йде про Український культурний фонд, Український інститут, Український інститут книги, Державне агентство України з питань кіно, Мистецький Арсенал, Довженко-Центр. Зазначається, те, що зараз відбувається з цими інституціями, вимагає негайної реакції очільників держави.

“Ми обурені перетворенням конкурсів на заміщення посад керівників на імітацію прямих, чесних і відкритих виборів, де мав би перемогти найдостойніший, а “перемагає” попередньо узгоджений…Таку небезпеку ми побачили, передовсім, під час конкурсу на посаду голови Держкіно минулого року та цьогоріч – під час проведеного з порушеннями конкурсу на визначення складу Ради з державної підтримки кінематографії, сформованої з учасників телеринку, наближених до влади. Упродовж 2020 року чинився також тиск на Довженко-Центр, що заледве не призвело до колапсу інституції. Нині ми бачимо, як під загрозою якщо не знищення, то перетворення на порожній фасад опинився Український культурний фонд, де на співробітників чиниться тиск, де обрано Наглядову раду, яка не розуміє місію та завдання інституції, і де ледь не було призначено абсолютно некомпетентного виконавчого директора, через що постраждала репутація фонду, довго й складно вибудовувана довіра до нього, а отже – і до держави загалом”, – йдеться у заяві.

Українські діячі культури вимагають негайно припинити тиск і нападки, повернути фінансову підтримку їхньої діяльності, а також забезпечити прозорі та чесні конкурси на посади нових керівників.

“Ми не дозволимо, щоб у середовищі культурної спільноти поширювалися апатія чи розчарування, зростав відтік культурних та інтелектуальних сил за межі України”, – підкреслюється в листі-зверненні.

Зазначимо, що відкритий лист підписали понад дві сотні відомих діячів культури. Також автори залишили форму для діячів, які також хочуть приєднатися до ініціативи.

Нагадаємо, раніше стало відомо, скільки українців не довіряють Володимиру Зеленському.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...