Музею Голодомору передано корсетку, всередині якої знайшли зашиті колоски

Автор: Любава Лисичкіна
22:37 01.04.2023

Декілька тижнів тому в мережі з’явилася історія українки Вікторії Кулько, яка зараз проживає у Великій Британії і яка придбала у відкритому доступі українську корсетку. 

Музею Голодомору передано корсетку, всередині якої знайшли зашиті колоски
Світлодіодне освітлення

Як зазначається, після отримання, Вікторія виявила у зашитій кишені залишки колосків.

Вона розповіла про знахідку в соціальних мережах та історія набула розголосу.співробітники нашого музею зв’язалися з Вікторією і вона з радістю погодилася безкоштовно передати корсетку до музею.

Команда  музею залучить етнологів для того, щоб визначити точний вік корсетки та фахівців з палеоботаніки, аби максимально точно датувати самі колоски.

Довідково:

Голодомор 1932—1933 років — акт геноциду українського народу, організований керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР у 1932—1933 роках шляхом створення штучного масового голоду.

Спланована конфіскація врожаю зернових та усіх інших продуктів харчування у селян представниками радянської влади впродовж Голодомору 1932—33 років безпосередньо призвела до вбивства селян голодом у мільйонних масштабах, при цьому радянська влада мала значні запаси зерна в резервах та здійснювала його експорт за кордон під час Голодомору, забороняла та блокувала виїзд голодуючих поза межі Української СРР, відмовлялася приймати допомогу для голодуючих з-за кордону.

До слова, у Києві почне працювати інтерактивний музей «Відкривай портал у науку».

Великий Київ у Google News

підписатися