Музей «Золоті Ворота» просить про допомогу на реставрацію-захист від окупантів

Автор: Любава Лисичкіна
19:39 20.06

Пам‘ятати свою історію – головне завдання сильної нації. Київ вже друге тисячоліття ретельно зберігає в собі історію нашої Держави.

Музей «Золоті Ворота» просить про допомогу на реставрацію-захист від окупантів

Як зазначається, сьогодні одна з історичних пам‘яток столиці потребує   допомоги.

Павільйон над залишками автентичних Золотих воріт 11 ст. (Музей «Золоті Ворота») в останнє реставрувався в 2007 році. Нажаль, в послідуючі роки не знайшлося коштів у держави. Зараз, у воєнний час, охорона пам‘яток культури і історії залежить від самих громадян.

“Всі ми розуміємо, що у Головнокомандуючих більш важливі завдання з визволення України від ворога, то ж будемо сподіватись на небайдужих киян,  — зазначають музейники. –  Хоча ми всі віримо в ЗСУ і сподіваємось, що жоден постріл вже не добереться до Києва, але життя навчило нас, що краще діяти на випередження”.

Зазначається, що деревина в опорядженні павільйону є легкозаймистою і потребує спеціальної обробки від знищення вогнем.

Музей «Золоті Ворота» потребує  проведення комплексу робіт з ремонту реставраційного дубової обшивки павільйону та покрівлі з гонту шляхом очистки деревини з подальшим ґрунтуванням та створення захисного шару дерев’яного брусу. Використання підйомної техніки або завезення та встановлення риштувань на фасаді, очищення брусу від нашарувань бруду та пилу, смоли, висолів, старих лакофарбових покриттів, ремонт поверхні брусу, ґрунтування деревини, обробка поверхні брусу спеціальними проникаючими захисними розчинами, демонтаж та вивезення риштувань.

Ціна проекту : 1 037 474 грн. з ПДВ (збираємо 1,1 млн з урахуванням комісій банку, всі кошти, які залишаться підуть на потреби музею).

Строк проведення: 3 місяці

Наразі створено спеціальну Банку для збору коштів. Надіслати гроші безпроблемно можливо за посиланням: https://send.monobank.ua/jar/88Fuzepc7G  або на спеціальну картку, номер  -Card: 5375411202139197

Організатори: волонтерське об‘єднання People and Tails / Люди та хвостики та Національний заповідник «Софія Київська».

До слова, Україна впроваджує візовий режим з РФ.

Великий Київ у Google News

підписатися