Як розповіли в Національному музеї декоративного мистецтва України, виставка представляє близько 100 пам’яток, кожна з яких є знаковою для музейного зібрання та пов’язана з важливими подіями – експедиціями в різні регіони України, науковими дослідженнями, реставраційними роботами, здійсненням творчих проєктів.
Експозицію відкривають справжні раритети музею, збережені поколіннями музейників, які експонувались на Першій південноруській кустарній виставці 1906 року та Республіканській виставці народного мистецтва у травні 1954 року.
Переважна більшість експонатів – це твори видатних українських митців XX-XI століть. Серед них – перлини музейної колекції з унікальних збірок, яким немає аналогів. Це роботи народних художниць України Катерини Білокур, Марії Примаченко; корифеїв петриківського розпису Тетяни Пати, Надії Білокінь, Марфи Тимченко, петриківчанок, Віри Клименко-Жукової та сестер Павленко, які вперше почали розписувати фарфор петриківкою на Київському експериментальному кераміко-художньому заводі; твори українських художників-авангардистів Ганни-Собачко-Шостак, Евмена Пшеченка та Василя Довгошиї.
Виставка також представляє твори майстрів художнього скла київської та львівської шкіл – Віталія Гінзбурга, Світлани Голембовської, Івана Зарицького; художнього текстилю – Сергія Нечипоренка, Надії Бабенко, Олексія Мороза та багатьох інших визначних авторів.
Органічним доповненням експозиції є світлини з музейного архіву, які зафіксували неповторні миті музейного життя, його традицій, заходів та знаменних подій.
На виставці можна побачити і твори сучасних художників, адже музей не припиняє поповнювати музейну колекцію, працюючи в умовах повномасштабної війни.