Музей Майдану просить Фонд держмайна зберегти будівлі в якій він знаходиться пам’яткоохоронний статус

Автор: Роксана Христич
16:43 27.05

Музей Майдану звернувся до Кабміну щодо збереження будівлі готелю.

Музей Майдану просить Фонд держмайна зберегти будівлі в якій він знаходиться пам’яткоохоронний статус Фото: Максим Баландюх
Світлодіодне освітлення

Київський музей Майдану звернувся до Уряду та Фонду держмайна України з проханням будівлі готелю «Україна», який в рамках  приватизації планують продати за 1,047 млрд гривень.

Команда Музею нагадала, що  будівля готелю «України» є об’єктом культурної спадщини і просить при проведенні аукціону і забезпечити подальше збереження будівлі як важливої пам’ятки історії.

 Про це розповіли на сторінці Музею. 

Наразі у користуванні Готелю «Україна» перебуває нерухомий об’єкт культурної спадщини будівля готелю «Україна». Він  входить до складу пам’ятки історії місцевого значення «Місце бойових дій та масової загибелі громадян в районі вулиці Інститутської у місті Києві під час акцій протесту у лютому 2014 року».

«Готель «Україна» є рідкісним за значним історичним об’єктом, що репрезентує історичні події Революції Гідності. У фойє цієї будівлі розміщувався медичний пункт протестувальників, південний фасад будівлі  має сліди від влучання куль, які з’явилися тут 20 лютого 2014 року — все це становить історико-культурну цінність і має охоронятися», – йдеться у зверненні Музею.

Також Музей Майдану просить залишити Алея Героїв Небесної Сотні пішохідною. 

В Музеї побоюються, що зберегти пішохідний статус вулиці без побудови Меморіалу, стане неможливо, адже формальні заборони для відвідувачів урядового кварталу не завжди працюють.

Поки ж будівництво майбутнього Меморіалу Героїв Небесної Сотні заблоковано, яким передбачено можливість заїзду до готелю з боку Майдану Незалежності, на місці загибелі людей постійно відбувається незаконне паркуванням машин.

 

Великий Київ у Google News

підписатися