Музей Києва презентує VR-проєкт «Ціна свободи»

Автор: Любава Лисичкіна
23:17 25.07.2023

З перших днів широкомасштабної війни, розпочатої росією проти України в лютому 2022 року, силами творчого об’єднання «ВИР» проводилася відеофіксація наслідків воєнних злочинів армії рф, зокрема, за допомогою дронів.

Музей Києва презентує VR-проєкт «Ціна свободи»

Як повідомляється, творче об’єднання «ВИР» та Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва презентують новий проєкт віртуальної реальності «Ціна свободи».

Відразу після звільнення Київської області знімальна група побувала на місцях активних бойових дій та практично в усіх містах довкола Києва, які зазнали жахи окупації. Інколи, зйомки відбувалися на наступний день, після втечі військ рф. Так, наприклад, ЗСУ вибили загарбників з Гостомеля 31 березня 2022 року, а відеокадри гостомельського аеропорту зі зруйнованою «Мрією» були відзняті вже 2 квітня 2022 року. На той час, уся територія аеропорту залишалася небезпечною через наявність мін та вибухонебезпечних предметів.

Частина накопиченого відеоматеріалу увійшла до хронікального фільму «Ціна свободи» у форматі віртуальної реальності (VR-360), який забезпечує «ефект присутності». Отже, кожен зможе побувати у Бучі, Ірпені, Бородянці, Мощуні, на гостомельському аеродромі та мосту відразу після їх звільнення і у форматі віртуальної реальності побачити кадри, що сколихнули весь світ.

Цей продукт демонструє реальне обличчя війни, коли «стихають гармати» та є можливість осягнути масштаби руйнувань – переправ і мостів, селищ і міст, за якими стоять долі людей та усієї держави.

«До Дня української державності ми презентуємо віртуальний тур, який демонструє ціну, сплачену українцями за свободу та незалежність. Попри те, що ми практично живемо у воєнній хроніці, цей проєкт нагадуватиме, що війна тут і війна триває, у тому числі й у Києві, передмістя якого трохи більше року тому звільнили від окупантів. Українська державність далася великою ціною, й не меншу ціну ми платимо за те, щоб її зберегти», — наголошує Діана Попова, генеральна директорка Музею історії міста Києва.

Віртуальний тур доступний для перегляду з 28 липня згідно графіку роботи МВЦ:

Ср.-Нд.: 12:00-19:00, Пн-Вт.: вихідні

Каса працює з 12:00 до 18:30

Вартість VR: 100 ₴ для всіх категорій відвідувачів

Презентація VR – 27 липня о 17:00

Відомо, куди сходити у Києві цього тижня: театри та музеї чекають на відвідувачів.

 

Великий Київ у Google News

підписатися