Музей Івана Гончара проведе Козацьку Покрову зі збором коштів на лікування пораненого бійця-лірника

Автор: Любава Лисичкіна
06:21 30.09.2023

Відвідувачі зможуть потримати в руках та попрактикуватись із різноманітними гаджетами минулих часів, які використовували наші предки: прибори для визначення часу та орієнтування у просторі, засоби для передачі інформації.

Музей Івана Гончара проведе Козацьку Покрову зі збором коштів на лікування пораненого бійця-лірника
Світлодіодне освітлення

Організатор – Музей Івана Гончара. 

Сьогодні в нових історичних умовах так само як і 400 років проявляється надзвичайна вправність Збройних сил України. Чи є це проявом успадкованої військової традиції запрошуємо дізнатися у Музеї Івана Гончара у неділю 1 жовтня.

На події з представниками Клубу військово-історичної реконструкції будуть говорити про історичний досвід козацтва 16-17 століть, проводити  аналогії та паралелі у військовому спорядженні війська Богдана Хмельницького за зразками зброї 17 століття та сучасної зброї, яку використовують Збройні сили України.  Будуть розбиратися у козацькій геральдиці та прапорах. 

Програма:

14:00 – 15:00 Лекція та діалог з відвідувачами на тему: “Досвід козаччини та сучасний військовий досвід: чи є чому навчитися з минулого?”

15:00 – 18:00 Будуть діяти інтерактивні локації, на яких відвідувачі зможуть спілкуватися з представниками клубу військово-історичної реконструкції “Печерська сотня”, потримати в руках козацьку зброю та спорядження, познайомитись із одностроями доби Хмельницького, дещо випробувати та віднайти паралелі між представленими речами та їх сучасними аналогами.

Тематичні локації:

  • зброя та спорядження війська Богдана Хмельницького;
  •  геральдика і прапорництво козацьких часів;
  •  вимірювальні інструменти та гаджети минулого;
  •  кобзарсько-лірницький спів та гра на старосвітських інструментах у виконанні братчиків Київського, Харківського та Львівського кобзарських цехів.

Під час події відбудеться збір коштів на реабілітацію пораненого воїна Тараса Козуба, який втратив у бою ліву руку. Служить у складі 47-ї окремої механізованої бригади «Магура», а у світському житті майстер традиційних музичних інструментів і лірник.

*Товариство військово-історичної реконструкції “Печерська сотня Київського реєстрового козацького полку” – це громадська організація, що займається дослідженням історії Визвольної війни під проводом гетьмана Богдана Хмельницького 1648–1657 років. Учасники клубу досліджують та відтворюють озброєння, одяг, спорядження, побутові речі. Також вивчають соціальну психологію, звичаї, вірування та розваги населення України XVII століття.

Реконструюють реальний підрозділ війська Богдана Хмельницького 1648–1657 років – Печерську сотню Київського реєстрового полку, що формувалася з мешканців Печерського містечка, розташованого навколо Печерського монастиря. Київський реєстровий брав активну участь в бойових діях Визвольної війни.

Вхід на подію – внесок на реабілітацію пораненого воїна Тараса Козуба від 200 грн.

Для дітей до 15 років включно та військових вхід вільний.

До слова, киян запрошують зробити вино зі столичних виноградників: як долучитися.

Великий Київ у Google News

підписатися