Музей історії України через суд вимагає знести каплицю Московського патріархату

14:42 13.02

Національний музей історії України вимагає знести незаконно збудовану на його території каплицю Російської Православної Церкви в Україні і скасувати запис про державну реєстрацію права власності на неї.

Музей історії України через суд вимагає знести каплицю Московського патріархату

Про це свідчить ухвала Господарського суду м. Києва від 8 лютого, пишуть Наші гроші. Каплиця розташовується на вул. Володимирська 2, біля Національного музею. Суд прийняв позовну заяву музею до розгляду у липні 2020 року.

На початку грудня суд задовольнив клопотання музею і призначив судову земельно-технічну експертизу, проведення якої доручено Київському науково-дослідному інституту судових експертиз Міністерства юстиції, яке має вирішити, чи розташована каплиця в межах території ділянки площею 2,32 га по вул. Володимирська, 2, що перебуває у постійному користуванні Національного музею історії України.

На час проведення судової експертизи провадження у справі було зупинено.

8 лютого суд поновив розгляд справи, оскільки експерт витребував додаткові матеріали, а саме – завірену належним чином копію технічної документації із землеустрою, за якою була сформована та внесена до бази даних Держгеокадастру ділянка площею 2,32 га по вул. Володимирській, 2.

Крім того, суд призначив на 17 березня підготовче засідання. На ньому, зокрема, планується розв’язати питання щодо долучення до виконання судової експертизи ще двох інженерів-геодезистів.

Нагадаємо, у 2018 році Київрада підтримала петицію про знесення каплиці Десятинного монастиря.

Великий Київ у Google News

підписатися