Про це стало відомо з Facebook-сторінки музею.
Петицію зініціював у 2021 році Комітет США з вшанування Голодомору-геноциду (U.S. Committee for Ukrainian Holodomor Genocide Awareness). Наразі вона назбирала понад 11 тисяч підписів із потрібних 15 тисяч.
Хто такий Дюранті?
Волтер Дюранті – американський журналіст, спеціальний кореспондент The New York Times у Москві, здобув чималу популярність після публікації ексклюзивного інтерв’ю з Йосипом Сталіним у 1929 році.
Його матеріали початку 1930-х років — це “яскравий приклад дезінформації”, яка допомагала комуністичному режиму приховувати від світу факти масової смертності від голоду, говорять столичні музейники.
У 1932 році за серію репортажів про життя в СРСР Дюранті вручили найпрестижнішу журналістську нагороду — Пулітцерівську премію.
Дюранті доводив, що росіяни є азіатами за способом мислення, аргументуючи це тим, що вони природно схильні до колективізму і потребують авторитарного правління. Він вважав, що індивідуалізм і приватна ініціатива для них є такими ж чужорідними явищами, як тиранія і комунізм для західної людини, і призводять лише до соціальних заворушень. З погляду Дюранті, сталінізм є продовженням марксизму й ленінізму.
Дюранті стверджував, що концентраційні табори в Сибіру призначені для того, щоб надавати в’язням шанс переродитись і влитися в радянський народ, а тих, хто не приймає цю систему — «врешті-решт кожного ворога чекає смерть».
Довга дорога до позбавлення нагороди
Комітет Пулітцерівської премії двічі відмовлявся позбавити Дюранті нагороди, востаннє — у листопаді 2003 року.
Тоді незалежні експерти дослідили діяльність журналіста та встановили маніпуляції з його боку. Але комітет відмовився, не знайшовши “жодних чітких і переконливих доказів навмисного обману” в репортажах, що отримали премію.
До слова, 35 років тому літак Ан-225 “Мрія” установив 110 світових рекордів.