Муніципальна охорона штурмує Садибу Мурашка – що сталося?

Автор: Макс Юр’єв
14:57 20.08

Захоплення проходить нібито за вказівкою Департаменту культури.

Муніципальна охорона штурмує Садибу Мурашка – що сталося?

Так заявив житель цієї історичної будівлі на вул. Мала Житомирська, активіст Олександр Глухов та опублікував відповідні фото у своєму дописі.

«Великий Київ» отримав коментар від директорки Департаменту культури КМДА Яни Барінової:

“З Садиби Мурашка виселяють лише рейдерів!

Садиба Мурашка знаходиться в аварійному стані і потребує термінових рятувальних робіт, які неможливо почати через рейдерське захоплення частини будівлі.

Крім професора Олександра Глухова, який врятував від знищення історичну будівлю і з яким місто насправді продовжує перемовини щодо надання іншого житла, тут проживають ще певні особи, які самовільно встановили сучасні броньовані двері на майже всіх поверхах напівзруйнованої будівлі, нелегально протягнуті від щитової електродроти вуличного освітлення, відкрили нелегальний пункт прийому склопосуду та вторсировини.

Все це сьогодні було досліджено та зафіксовано представниками ДСНС. Це необхідно, аби звільнити будівлю від усіх незаконно перебуваючих там осіб, взяти об’єкт під охорону, вивести з експлуатації та почати врешті-решт протиаварійні роботи. І все це – наголошую – жодним чином не стосується пана Глухова, який живе у садибі цілком законно і якому місто шукає альтернативне житло.»

Нещодавно очільниця Депкульту прокоментувала свою позицію по Садибі Марушка і в інтерв‘ю виданню «Букви»:

Це саме той випадок, коли відкрита комунікація з боку Департаменту дала змогу відновити діалог між активістами та владою. Це ще не вирішення проблеми, але вагомий крок у конструктивному напрямку. Як і з Гостинним двором, тут свій вузол юридичних та будівельних проблем, які накопичувалися десятиріччями. Проте наявність прийнятного для всіх бачення майбутнього садиби Мурашка значно полегшує пошук компромісів. Дитяча рисувальна школа, резиденція для запрошених митців, муніципальні художні майстерні – таким я бачу майбутнє садиби Мурашка і разом з громадськістю працюю над його втіленням.»

Нагадаємо, Яна Барінова також прокоментувала нещодавно скандальний дріфт на Софійській площі. 

Великий Київ у Google News

підписатися