Мукачівець був одним з тих легендарних пілотів, яких українці називають “Привид Києва”

Автор: Любава Лисичкіна
19:29 12.08.2022

З перших днів війни, ще 2014 року коли тільки ворог ступив на українську землю загиблий пілот, не вагаючись, став на захист й до кінця був поруч зі своїми військовими побратимами.

Мукачівець був одним з тих легендарних пілотів, яких українці називають “Привид Києва”
Світлодіодне освітлення

Про це розповіла  дружина загиблого пілота, Героя Андрія Люташина. 

Мова йде про начальника служби повітряно-вогневої і тактичної підготовки бригади тактичної авіації. Військовий навчав польоту курсантів, ставив майбутніх пілотів-винищувачів на крило. 

За словами Тетяни Люташиної, остання розмови з чоловіком у неї була 7 березня, потім він не виходив на зв’язок.  Дружина дізналася про загибель чоловіка на початку квітня, коли їй зателефонували і повідомили.

Дружина пілота говорить, що вона знайшла місцевого жителя, на очах якого загинув її чоловік. Коли ППО підбило рашистів, у Люташина залишалися ще бомби, які він скинув в озеро. Свій літак пілот спрямував в лісосмугу, там, де стояла рашистська техніка.  

Останні слова, які сказав Андрій Люташин своєму другові, з яким не вийшло зустрітися звучали так: “Ми зустрінемося, але тільки після нашої перемоги, і накриємо столи від Ужгорода до нашої Кубані”.

Поховали 47-річного майора на Алеї Слави в рідному Мукачеві, посмертно йому присвоєно звання Герой України з удостоєнням найвищої нагороди, ордена “Золота Зірка”.

До слова, наші захисники придушили та відкинули окупантів на кількох напрямках фронту — Генштаб ЗСУ.

Великий Київ у Google News

підписатися