Мрія, що не стала реальністю. Вагон капвею поповнив колекцію музею

Автор: Галина Ворона
22:59 31.07

В експозиції Державного музею авіації з’явився унікальний експонат – вагон капвея, українського проєкту залізничного електротранспорту, що мав рухатися по естакадах. Цей сучасний екологічно чистий вид транспорту, який планували запустити майже 20 років тому, повинен був вирішити проблему перевезень густонаселеного міста. Та далі випробувань справи не пішли.

Мрія, що не стала реальністю. Вагон капвею поповнив колекцію музею

Про це розповіли на Facebook-сторінці музею.

Ідея запустити такий вид транспорту з’явилась у 2000-ні за часів мера Олександра Омельченка. Компанія, що реалізувала проєкт, вклала в розробку 3,5 мільйона доларів.

Між Гостомелем і Мощуном проклали 300-метрову колію. У жовтні 2004 року нею запустили тестовий вагон, виготовлений на білоруському підприємстві “Белкоммунмаш”.

За словами конструкторів, вагон капвея міг вмістити до 150 осіб та розвивати при цьому швидкість до 100 км/год. До того ж завдяки використанню гумових коліс капвей був порівняно тихим видом транспорту. 

Попри зацікавленість посадових осіб та мерів міст, проєкт не набув практичного використання. Рейки було демонтовано, а вагон вже більше десяти років стояв просто неба на полігоні.

Читайте також: З Ірпеня до Києва планують запустити монорельс

Великий Київ у Google News

підписатися