Мозок не зможе – “Когнітіум” допоможе. Як боротися зі стресом під час війни

07:30 Сьогодні

У Міністерстві охорони здоров’я України вже б’ють на сполох через ситуацію в країні щодо ментального здоров’я громадян.

Мозок не зможе – “Когнітіум” допоможе. Як боротися зі стресом під час війни

Так, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час наради щодо створення Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки спрогнозував, що через війну психологічної підтримки потребуватимуть близько 15 мільйонів українців. З них 3-4 мільйонам людей потрібно буде призначати медикаментозне лікування.

Чому війна – фактор стресу

Війна має кілька факторів, що впливають на психологічний стан людини. Перший з них – це порушення життєвого ритму. Кожна людина має свій темп життя, свої звички і правила, що за стандартних умов є доволі одноманітними. Тобто, наприклад, прокидатися о 7 ранку, чистити зуби, пити каву, їхати на роботу на 9, працювати до 19 з перервою на обід із 13 до 14. Ввечері – їжа, телевізор, душ і спати. Вихідні – домашні справи, закупки, кіно, театр ввечері, якісь ще заняття, що дозволяють розслабитися. Це – приблизний стандартний спосіб життя більшості людей. Втім,  під час війни цей життєвий ритм порушується. Тривоги і обстріли не дозволяють нормально спати, вчасно добиратися до запланованого місця у запланований час, замість нормального життя – постійний стрес, напруження, страх. Якщо такий стан речей триває кілька днів – це вже небезпечно, а на третій рік війни – це гарантована виснаженість організму, що може привести до значних проблем зі здоров’ям.

 

Другий важливий фактор – це невизначеність. Не дарма існує прислів’я – “очікування – смерті подібне”. Ніхто не знає, коли і чим закінчиться війна. Відповідно практично не можливо будувати плани на майбутнє. При чому мова йде не тільки про далекострокове планування, а й, навіть, просто щодо завтра. Ця обмеженість “життя одним днем” також провокує психологічне навантаження, депресії, психічні розлади тощо.

Що робити, якщо стрес стає нестерпним

Якщо людина починає відчувати, що з нею щось не те, вона починає терміново. намагатися вирішити проблему.  У випадку перебування у постійному стресі – це забудькуватість, порушення концентрації і уваги, тривожність, загальна слабкість, відсутність бажання щось робити. Наш організм так влаштований, що часто сам дає зрозуміти людині, що треба вчиняти якісь дії, що будуть спрямовані на покращення його функціонування. В цьому випадку – на відновлення когнітивних функцій. Саме тому, найпростіший і найбезпечніший варіант самопомочі  – БаД “Когнітіум“.

Звісно, самолікування переважна більшість лікарів не підтримує. І в цьому навіть є неоспориме підґрунтя. Бо у нас люди часто “лікуються Гуглом”. Цим терміном лікарі називають процес, коли людина, що відчуває у себе якісь проблеми, починає шукати опис своїх симптомів у пошукових мережах. А коли щось знаходить, на її думку, схоже, – починає вживати медичні препарати, що насправді можуть частіше зашкодити, аніж допомогти. Особливо це стосується нейропрепаратів, бо багато з них за невірного застосування можуть наробити лиха. Тому медичні ліки, що потребують лікарського контролю за вживанням, як правило, продається за рецептами.  А от до біологічних домішок, дієтичних домішок та профілактичних настоянок лікарі ставляться значно привітніше. Якщо мета – підтримати нормальний функціональний стан нервової системи то БаД “Когнітіум”, що містить у собі N-ацетил-L-аспарагінову кислоту, й що продається без рецепту – оптимальний варіант.

У яких випадках “Когнітіум” допоможе

N-ацетил-L-аспарагінова кислота сприяє підтримці нормальних обмінних процесів в тканинах головного мозку, покращенню концентрації, пам’яті та уваги, може вживатися під час інтенсивних фізичних та інтелектуальних навантажень, за психоемоційних стресів, хронічної втомлюваності. Відповідно, нейропротектор “Когнітіум” може бути рекомендований у якості дієтичної добавки до раціону харчування як додаткове джерело N-ацетил-L-аспарагінової кислоти з метою підтримки нормального функціонального стану нервової системи.  Властивості складових підтверджено науковими дослідженнями.

Відповідно “Когнітіум” можна вживати, якщо людина відчуває:

– Неуважність;

– Постійну втому;

– Роздратування;

– Апатію;

– Зниження концентрації уваги;

– Замкненість;

– Легку депресію;

– Має сильні фізичні навантаження;

– Забудькуватість.

Багато хто питає, чи може “Когнітіум” стати панацеєю від того психоемоційного навантаження, що впливає на організм через війну? На жаль, людство поки не придумало таких ліків, які роблять диво за пару годин. Тому одноразове застосування “Когнітіуму”, на жаль, не зможе повернути все у довоєнний час, коли були відпустки на курортах, романтичні світанки без повітряних тривог і надійна впевненість у майбутньому. Жоден препарат у світі не може цього зробити. Втім, полегшити стрес, покращити когнітивні функції,  поліпшити метаболізм мозку – це “Когнітіум” може.  І якщо мета людини – знайти допомогу для того, щоб впоратися з тимчасовими проблемами й рухатися далі – то цей препарат – щось на зразок спортзалу для мозку. Як кажуть творці “Когнітіуму” – “тримай мозок у формі, а нерви у нормі”.

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися