Мозок на межі: Що робити коли все дратує

08:30 Сьогодні

Традиційно кінець осені й початок зими піднімають рівень стресу у більшості населення. Причин цьому декілька.

Мозок на межі: Що робити коли все дратує Фото: depositphotos

Скорочується світловий день. Відповідно крім нестатку вітаміна Д, що традиційно пов’язують з наявністю сонця й його ультрафіолету, виникає ще й психологічне навантаження. Бо коли за вікном темнішає не як раніше о 21, а вже о 16, організм вважає що вечір вже настав і відмовляється працювати, хоча робочий час ще триває. Крім того, додає своєї частки й перевід годинників. Це теж дезорієнтує організм, який не встигає за змінами оточуючого середовища. Людина в таких випадках відчуває роздратованість, погано спить, прокидається зранку з “важкою головою”.

Звісно, ударна доза природніх вітамінів додала б сил. Але свіжих овочів і фруктів у цей час практично нема. А тепличні огірки, помідори та зелень – це зовсім не те, й не лише з точки зору вітамінних властивостей, а й банально смакових. Тепличні томати навіть запаху помідорного не мають. Відповідно замість лікування стресу виходить навпаки. Бо перехід  з “літньої” на “зимову” їжу не додає енергії, а забирає її, бо організму вона потрібна на сезонне переналаштування.

Варто зауважити, всі ці природні чинники впливають на людину за звичайного переходу на “зимові рейки”, але в Україні все це ускладнюється фактором війни. Крім постійного стресу через періодичні масовані атаки, хвилювання за долю себе і рідних, додається цілком конкретний фактор віялових відключень світла, що не тільки додає загальної роздратованості, втоми, невпевненості, а й фізично впливає на життєдіяльність організму.

Експерти радять не чекати, коли рівень впливу усіх цих чинників стане таким, що потрібно буде звертатися до лікарні й радять підтримувати себе нейропротекторами на зразок “Когнітіуму” заздалегідь, за перших симптомів, які вказуватимуть на те, що з організмом щось негаразд.  Цими симптомами можуть бути:

– Відчуття постійного недосипання;

– Хронічна втома;

– Роздратованість;

– Незібраність та забудькуватість;

– Зниження уваги, неможливість зконцентруватися.

Що робити, якщо всі ці симптоми вже є?

Звісно, треба застосовувати нейропротектори, щоб підживити мозок, якому не вистачає сил для підтримки нормальної роботи. Якщо всі вищеперераховані симптоми вже наявні, це можна порівняти з тим, як розряджається мобільний телефон. Коли батарейка сідає, на екрані з’являються попередження про низький рівень заряду, що його залишилося стільки-то відсотків і невдовзі мобільний телефон вимкнеться. На жаль, наш мозок не може надсилати подібні повідомлення, тому сигналізує так як може – демонструє, що йому важко, обмежуючи нормальну життєдіяльність.

І, за аналогією з мобільним телефоном, мозок теж можна підзарядити. Якщо вчасно відреагувати на перші симптоми, то можна поліпшити як загальний стан організму, так і запобігти появі справжніх важких захворювань, для лікування яких треба буде застосовувати “важку артилерію” лікарів і серйозних медичних препаратів. У якості превентивного засобу одним з найкращих нейропротекторів можна вважати “Когнітіум“. Це БАД, для придбання якого не треба мати рецепт лікаря, відповідно його можна абсолютно вільно купувати тоді, коли він потрібен.

“Когнітіум” можна вживати, якщо людина відчуває:

– Неуважність;

– Постійну втому;

– Роздратування;

– Апатію;

– Зниження концентрації уваги;

– Замкненість;

– Легку депресію;

– Має сильні фізичні навантаження;

– Забудькуватість.

Відповідно, мова йде практично про всі ті симптоми, що передують розвитку серйозних захворювань, але ще не є хворобою.

Саме тому застосування БАДу “Когнітіум” – хороше рішення в тому разі, коли є відчуття, що мозок потребує уваги. Нейропротектор “Когнітіум” може бути рекомендований у якості дієтичної добавки до раціону харчування як додаткове джерело N-ацетил-L-аспарагінової кислоти. Ця кислота сприяє підтримці нормальних обмінних процесів в тканинах головного мозку, покращенню концентрації, пам’яті та уваги, може вживатися під час інтенсивних фізичних та інтелектуальних навантажень, за психоемоційних стресів, хронічної втомлюваності. Властивості складових “Когнітіуму” підтверджено науковими дослідженнями.

Варто зауважити, що іноді людина не може побачити перші симптоми втоми мозку самостійно. Їй може здаватися, що ніби все йде як треба, просто сьогодні – черговий важкий день, не звертаючи уваги, що роздратованість і знижена продуктивність роботи триває, насправді, вже тиждень. В такому разі варто звернути увагу на те, що кажуть друзі, колеги по роботі, рідні й близькі. Бо вони можуть відчути зміни поведінки й настрою раніше – як кажуть – “зі сторони видніше”. Саме тому варто уважно прислухатися й до сторонньої думки, бо ментальне здоров’я – надзвичайно важливий фактор того, щоб життя було повноцінним і приносило задоволення.

Великий Київ у Google News

підписатися