Про це в коментарі “Інтерфакс-Україна” заявив радник президента України Володимира Зеленського Олег Устенко.
За його словами, у 2022 році інфляція в сировинній продовольчій групі товарів може становити від 10% до 20%, що призведе до інфляційного стрибка до 8-10% і потребуватиме антикризових заходів.
Базовий прогноз на 2022 рік, який мені видається найбільш реалістичним, – це збільшення цін на сировинну продовольчу групу (зерно, цукор, какао тощо) від 10% до 20%. Враховуючи, що продовольча група в українському споживчому кошику більше ніж вагома – майже 50%, таке збільшення цін може стати серйозним інфляційним шоком”, – заявив Устенко.
На його думку, як антикризові заходи можуть розглядатися різні доплати незахищеним верствам населення, зокрема виплати за аналогією з програмою “єПідтримка”, в рамках якої вакциновані українці можуть отримати 1 тис. грн і витратити її на конкретні цілі.
В Офісі президента позиція більше ніж чітка: передусім мають отримати підтримку найбільш вразливі та незахищені верстви населення”, – запевняє радник президента.
Це можуть бути і додаткові виплати для компенсації зростання цін, і запровадження food stamp (продуктові картки – ред.) у системі “Дія” – так званих “продуктових чеків”, як це практикується в США. Але це антикризові заходи, які можуть упроваджуватися в разі необхідності.
За його словами, базовий сценарій зростання інфляції, який розглядає ОП, це інфляція на рівні 7% у 2022 році.
Читайте також: Підвищення стипендій, зарплат, тарифів та податків: що зміниться з 1 січня
Нагадаємо, Київ потрапив у сотню найдорожчих міст світу.