Про це на онлайн-брифінгу заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
Міністр розповів, що в Україні уважно слідкують за пошуком ліків від коронавірусу. Він зазначив, що переливання крові перехворівших не виявилось достатньо ефективним.
Ми дуже ретельно відслідковуємо все що відбувається в світі, в тому числі щодо крові (плазми) перехворівших людей, які мають відповідний рівень антитіл. Проводяться відповідні дослідження: проводились і в Сполучених Штатах Америки, і в європейський країнах. Ми це відслідковуємо. Більш того, ми зараз зосереджені не просто на переливанні плазми крові від перехворівших, тому що вона не дала надто гарні результати і не надана до протоколів лікувань інших країн”,
– розповів Степанов.
Він зазначив, що основним напрямком роботи зараз є виробництво гіперімунного глобуліну крові перехворілих.
Це лікарський засіб, який може використовуватись. Клінічні випробування ще не закінчені, але, за попередньою інформацією, гіперімунний глобулін може мати дуже хороший результат при процесі лікування на COVID-19″,
– додав він.
Біологічна роль імуноглобуліну в організмі людини пов’язана з участю у імунних процесах. Використання гіперімунного глобуліну вже показало свою ефективність при лікуванні ГРВІ та грипу, гепатиту B, ботулізму, сказу, та інших хворобах. Його отримають з плазми людей з високим рівнем антитіл проти певного організму.
Таким чином, цей крок “всередину” структури відкриває можливість звільнити глобулін від баласту у вигляді білкової сироватки, що сприяє зниженню токсичності вакцини, забезпечує швидку реакцію та міцний зв’язок з антигенами.
Зокрема, розробкою препарату на основі імунного глобуліну вже займається компанія «Takeda Pharmaceutical Company Limited» – японська біофармацевтична на компанія яка входить до 20-ки найбільших фармацевтичних компаній світу.
Нагадаємо, що за минулу добу в столиці було виявлено 310 нових випадків коронавірусу. Загалом в Києві вже 17 261 підтверджений випадок коронавірусу.