МОЗ просить вакцинуватися: на українців суне 4 штами коронавірусу

15:58 17.09

В Україні в новому епідсезоні очікується циркуляція 4 штамів грипу. Медикам, вчителям, людям похилого віку старше 65 років, вагітним і людям з хронічними захворюваннями рекомендовано вакцинуватися за першої ж нагоди.

МОЗ просить вакцинуватися: на українців суне 4 штами коронавірусу

Про це повідомили у пресслужбі МОЗу.

За прогнозами, в Україні будуть поширені штами A/Victoria (H1N1), A/Cambodia (H3N2), В/Washington і B/Phuket. Раніше МОЗ B/Phuket не вказували у прогнозі.

У відомстві зазначили, що вакцинуватися краще до початку циркуляції вірусів грипу — у вересні-жовтні, щоб утворився імунітет і достатня кількість захисних антитіл. Однак щеплення можна робити і пізніше, навіть якщо в регіоні зафіксовано сезонні спалахи захворюваності. МОЗ нагадує, що вакцинація від грипу безпечна.

Читайте також: Найбільше. За минулу добу виявили понад 6,6 тисяч випадків коронавірусу в Україні

У міністерстві зазначають, що в умовах пандемії COVID-19 щеплення від грипу особливо актуальні.

Як отримати щеплення?
 
Вакцинація проти грипу належить до рекомендованих – її немає у національному календарі профілактичних щеплень, тому вакцину можуть закуповувати коштом місцевих бюджетів, підприємств або ж власним коштом. В умовах епідемії гострого вірусного захворювання COVID-19, особливо активно постає необхідність вакцинуватись в тому числі від сезонного грипу. Вакцина від COVID-19 не є аналогом вакцини проти відповідних штамів грипу, і навпаки. Тому дуже важливо комплексно захистити себе та близьких людей в умовах викликів які стоять перед нами на повсякдень.

Нагадаємо, 15 вересня, у Києві чоловік помер від ускладнень коронавірусу Він відмовлявся від госпіталізації.

 

Великий Київ у Google News

підписатися