Мовний омбудсмен просить затвердити програми розвитку держмови в Києві та області

Автор: Тетяна Сененко
13:13 14.01

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь закликає керівництво Києва та Київської області затвердити міську й обласну програми розвитку державної мови.

Мовний омбудсмен просить затвердити програми розвитку держмови в Києві та області

Відповідне повідомлення опубліковане на сайті Уповноваженого.

“Кожне четверте-п’яте звернення, що надійшло впродовж 2021 року на адресу секретаріату уповноваженого про порушення мовного закону, – від киян. Жителі столиці скаржилися на відсутність україномовних версій інтернет-магазинів, на обслуговування на не державною мовою, фіксували порушення у сфері освіти, зовнішньої реклами. Ну і, звісно, це питання недотримання деякими депутатами місцевих рад і Київради зокрема мовного закону”, – йдеться в повідомленні.

На думку уповноваженого, в питаннях мовної політики, дотримання мовного законодавства Київ має бути серед лідерів.

“Я публічно звертаюся до керівництва Києва та Київської області негайно втрутитися в цю ситуацію, затвердити міську й обласну програми розвитку української мови, як це зроблено в інших областях (наприклад на Харківщині й Кіровоградщині), створити мережу безкоштовних курсів з вивчення української мови, забезпечити необхідними умовами екзаменаційні майданчики й центри проведення іспитів на рівень володіння державною мовою потенційних державних службовців”, – заявив Кремінь.

Він також закликав владу здійснювати постійний і позаплановий контроль тих сфер, які є проблемними.

До слова, у офіційного сайту Організації Північноатлантичного договору з’явилася українська версія. Користувачі сайту НАТО можуть вибрати мову в меню в правому верхньому куті – англійська, французька, російська та українська.

Депутат Київради хоче, щоб українська мова була обов’язковою для турецьких готелів

Нагадаємо, понад 300 скарг отримав мовний омбудсмен щодо невиконання закону про мову. Найбільше – у сфері обслуговування.

 

Великий Київ у Google News

підписатися