Про це розповів депутат Київоблради Роман Титикало.
Саме так сталось із окрасою Вишгорода – церквою святих страстотерпців Бориса і Гліба у м. Вишгород, що була збудована у 1861 – 1863 роках і є пам’яткою архітектури України місцевого значення (наказ Мінкульту від 14.08.2013 № 757 охоронний номер № 55-Ко).
17 червня 2023 року відбулися загальні збори вірян храму, де було вирішено змінити підлеглість релігійної громади у канонічних та організаційних питаннях шляхом входу до складу релігійного об’єднання – Православної церкви України.
Вже після зборів релігійної громади та після затвердження нової редакції статуту, 30 червня 2023 року попередній настоятель храму Денисенко Дмитро Андрійович (настоятель московського патріархату) у змові з БО “Фонд духовного відродження громадян “Виховання”, без відповідних на те повноважень, відчужив та зареєстрував приміщення Церкви святих страстотерпців Бориса і Гліба за вказаним Благодійним фондом.
Наша юридична робота та супровід сприяли скасуванню реєстрації та поверненню церкви Бориса і Гліба у м. Вишгород через задоволення скарги антирейдерською комісією Міністерства юстиції України. Дякуємо Колегії з розгляду скарг у сфері державної реєстрації за обʼєктивність, неупередженість та оперативність“, – додав депутат.
Читайте також: На виставці у Києві показують мінікопії дерев’яних церков, що є унікальними зразками української сакральної архітектури
Нагадаємо, Апеляційний суд столиці визнав приналежність УПЦ МП до Російської православної церкви.